0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież: miłość małżonków bogactwem dla Kościoła i świata

Papież: miłość małżonków bogactwem dla Kościoła i świata

-

fot.Giorgio Onorati/EPA
fot.Giorgio Onorati/EPA

Papież Franciszek powiedział podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, że chrześcijański ślub to nie tylko „ceremonia w kościele, z kwiatami, suknią, zdjęciami”. Podkreślił, że miłość małżonków jest bogactwem dla Kościoła i świata.

REKLAMA

W katechezie papież mówił, że św. Paweł opisał miłość między małżonkami jako „obraz miłości między Chrystusem a Kościołem”. Ma ona “niewyobrażalną godność” – dodał.

Franciszek zwrócił się do obecnych na audiencji żonatych mężczyzn: „Czy wy, mężowie rozumiecie, co to znaczy kochać swoją żonę tak, jak Chrystus kocha Kościół? To nie są żarty, to rzecz serio”.

Papież stwierdził, że małżeństwo jest sakramentem, który buduje Kościół i daje początek nowej rodzinie. Włącza chrześcijańskich małżonków w misję Kościoła – dodał.

Sakrament ten, jak oświadczył Franciszek, jest „znakiem wiary, powołaniem do miłości bezwarunkowej, darem łaski domagającym się wolnej woli i obopólnej zgody”.

Odważni mężczyźni i kobiety, którzy niosą tę miłość, są „niezbędnym bogactwem dla Kościoła, a także dla całego świata”.

Zdaniem papieża życie Kościoła wzbogaca się za każdym razem dzięki pięknu tego przymierza i “zubaża się ilekroć jest ono oszpecone”.

„Kościół, aby ofiarować wszystkim dary wiary, miłości i nadziei potrzebuje również mężnej wierności małżonków wobec łaski ich sakramentu. Lud Boży potrzebuje ich codziennej drogi w wierze, miłości i nadziei, ze wszystkimi radościami i trudami, które pociąga za sobą ich droga w małżeństwie i rodzinie” – powiedział Franciszek.

Zwracając się do Polaków papież pozdrowił wszystkich, którzy „podtrzymując piękną tradycję nabożeństw majowych, gromadzą się w kościołach i przy przydrożnych figurach na codziennej modlitwie”. “Nie zapominajcie o modlitwie za mnie i w intencjach Kościoła” – poprosił Franciszek. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121791632 views

REKLAMA

REKLAMA

2121791652 views

REKLAMA

REKLAMA

2123587972 views

REKLAMA

2121791663 views

REKLAMA

2121791672 views

REKLAMA

2121791676 views