REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież: kara śmierci jest sprzeczna z Ewangelią i nieludzka

Papież: kara śmierci jest sprzeczna z Ewangelią i nieludzka

-

Uciekanie się do kary śmierci jest nieludzkie, to “kara sprzeczna z Ewangelią” – to słowa papieża Franciszka z przesłania przekazanego podczas audiencji w poniedziałek dla delegacji Międzynarodowej Komisji Przeciwko Karze Śmierci.

We wręczonym podczas spotkania tekście przemówienia, opublikowanego przez Watykan, Franciszek podkreślił, że każde życie jest święte i należy je chronić bez żadnych wyjątków.

REKLAMA

Kara śmierci – dodał – “jest sprzeczna z samą Ewangelią, bo prowadzi do zgładzenia życia, które zawsze jest święte w oczach Stwórcy”. “Tylko Bóg jest prawdziwym sędzią i gwarantem” – podkreślił.

Franciszek przypomniał, że w przeszłości najwyższy wymiar kary uważano za logiczną i sprawiedliwą konsekwencję oraz że także w “Państwie Papieskim uciekano się do tej nieludzkiej formy kary”, co było “lekceważeniem prymatu miłosierdzia nad sprawiedliwością”.

Położył nacisk na to, że Katechizm Kościoła Katolickiego odrzuca karę śmierci jako wymierzoną w godność człowieka.

Papież zaapelował do wszystkich państw o przyjęcie moratorium w celu zniesienia kary śmierci, mimo że – jak zaznaczył – wiążą się z tym “złożone procesy polityczne”. (PAP)

fot.GIUSEPPE LAMI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks