REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież w listopadzie odwiedzi Japonię i Tajlandię

Papież w listopadzie odwiedzi Japonię i Tajlandię

-

Papież Franciszek odwiedzi pod koniec listopada nie tylko Japonię, jak wcześniej zapowiadano nieoficjalnie, ale także Tajlandię – podał w środę włoski portal religijny “Il Sismografo”. Jak dodał, delegacja Watykanu była już w miejscach, gdzie przyjedzie papież.

Jak wynika z niepotwierdzonych jeszcze przez Watykan informacji, Tajlandia ma zostać dodana do podróży do Japonii w dniach 23-27 listopada.

REKLAMA

Franciszek odwiedzi Tokio, a także miasta Hiroszima i Nagasaki, by oddać hołd ofiarom bomby atomowej i wystosować stamtąd apel do ludzkości o rozbrojenie. Będzie drugim papieżem składającym wizytę w Japonii, po św. Janie Pawle II, który był tam w 1981 roku. Katolicy w tym liczącym 127 milionów mieszkańców kraju stanowią 2 proc. ludności.

Franciszek kilka razy mówił już o swym pragnieniu udania się w podróż do Japonii, która jest mu szczególnie bliska. W młodości chciał pojechać tam na misję.

W 1984 roku polski papież był w Tajlandii, gdzie teraz oczekiwany jest Franciszek. Wśród 69-milionowej ludności, gdzie dominują buddyści, katolików jest 300 tysięcy.

Kolejna papieska podróż ma zostać oficjalnie ogłoszona przez Watykan pod koniec lipca – twierdzi portal “Il Sismografo”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

fot.ETTORE FERRARI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks