REKLAMA

2132442095 views

REKLAMA

2132442094 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież Franciszek o mocy przebaczenia: zwycięża zło dobrem

Papież Franciszek o mocy przebaczenia: zwycięża zło dobrem

-

fot.Alessandro Di meo/EPA
fot.Alessandro Di Meo/EPA

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że poprzez przebaczenie można przezwyciężyć zło dobrem i przemienić nienawiść w miłość. W ten sposób sprawiamy, że świat staje się czystszy – mówił w uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła.

REKLAMA

Podczas spotkania z wiernymi w drugi dzień świąt na modlitwie Anioł Pański papież przypomniał, że święty Szczepan przed śmiercią przez ukamienowanie przebaczył swym oprawcom.

“Lecz moglibyśmy zapytać: czemu służy przebaczenie?” – podkreślił Franciszek. Dodał, że nie jest to tylko „dobry uczynek”. “To przynosi rezultaty” – powiedział.

“Ale przebaczenie jest zawsze bardzo trudne i nie wiadomo, jak wybaczyć małe i duże krzywdy, których doświadczamy codziennie” – przyznał papież. Jak dodał, należy zacząć od modlitwy.

„Potem odkrywa się, że ta wewnętrzna walka, by przebaczyć, oczyszcza ze zła i że modlitwa i miłość uwalniają nas z oków urazy” – powiedział. Jego zdaniem codziennie mamy okazję, by nauczyć się przebaczania, „gestu tak wzniosłego, że przybliża do Boga”.

„I my stajemy się wtedy miłosierni, ponieważ poprzez przebaczenie zwyciężamy zło dobrem, przemieniamy nienawiść w miłość i czynimy świat czystszym” – powiedział Franciszek.

Przypomniał, że na świecie jest dziś bardzo wielu męczenników jak święty Szczepan, którzy doznają prześladowań z powodu wiary.

Na papieskim profilu na Twitterze zamieszczono w sobotę następujące słowa Franciszka: “Módlmy się za chrześcijan prześladowanych, często w obliczu zawstydzającego milczenia wielu”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129531925 views

REKLAMA

REKLAMA

2129531940 views

REKLAMA

REKLAMA

2131328260 views

REKLAMA

2129531950 views

REKLAMA

2129531953 views

REKLAMA

2129531957 views