REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież do Polaków: Triduum Paschalne w duchu miłości i przebaczenia

Papież do Polaków: Triduum Paschalne w duchu miłości i przebaczenia

-

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej życzył Polakom, by przeżywali dni Triduum Paschalnego w duchu miłości i przebaczenia. Tysiącom wiernych z całego świata papież mówił, że Bóg daje odwagę, by przebaczać innym.

Zwracając się do wiernych z Polski obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział: “Drodzy bracia i siostry, przeżywajmy te dni Triduum Męki Pańskiej na chwałę Boga, to znaczy z miłością, powierzając się Ojcu w próbach i szukając w spotkaniu z Ojcem przebaczenia i odwagi przebaczenia”.

REKLAMA

“Zjednoczenie z cierpiącym Chrystusem, który tak nas umiłował, że życie za nas dał, niech nas prowadzi do chwały Jego zmartwychwstania”- dodał papież.

W katechezie na temat Triduum Paschalnego zwrócił uwagę na znaczenie słów Jezusa w chwili ukrzyżowania: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

“Prawdopodobnie był to moment najostrzejszego bólu, gdy w nadgarstki i stopy Jezusa były wbijane gwoździe. Tutaj, u szczytu bólu, miłość osiąga swój punkt kulminacyjny: przychodzi przebaczenie, czyli dar do n-tej potęgi, który łamie krąg zła”- podkreślił Franciszek.

Zachęcał wiernych do tego, by “po to, by naprawdę świętować Wielkanoc, nie tylko obrzędowo, ale także i życiem” przystąpili do spowiedzi.

“Bóg nam przebacza, ale daje też nam odwagę, abyśmy mogli przebaczać”- dodał.

W papieskiej audiencji uczestniczyła 16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg, inicjatorka strajków szkolnych w obronie klimatu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

fot.ETTORE FERRARI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks