REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież do Polaków: działajcie na rzecz budowy cywilizacji miłości

Papież do Polaków: działajcie na rzecz budowy cywilizacji miłości

-

Papież Franciszek zaapelował w środę do Polaków, aby działali na rzecz budowy cywilizacji miłości. Apel skierował podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Pozdrawiając Polaków w czasie audiencji na dziedzińcu świętego Damazego, papież powiedział: “W najbliższy piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, w setną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wasi biskupi uroczyście ponowią ten akt”.

REKLAMA

“Zachęcam Was, abyście przeniknięci Bożą miłością, działali na rzecz budowania cywilizacji miłości. Z serca Wam błogosławię” – dodał.

W katechezie na temat modlitwy Franciszek mówił, że jest ona “oddechem życia”.

Przywołał słowa świętego Jana Chryzostoma, że “można modlić się na targu, w czasie samotnej przechadzki, kupując lub sprzedając, a nawet przy gotowaniu”.

“Modlitwa jest rodzajem pięciolinii, na której umieszczamy melodię naszego życia. Nie stoi ona w sprzeczności z codzienną pracą, ale jest miejscem, gdzie każde działanie znajduje swój sens, swoją rację i swój pokój” – wyjaśnił papież.

Zaznaczył, że praca i modlitwa nawzajem się uzupełniają.

“Modlitwa – która jest tchnieniem wszystkiego – pozostaje życiodajnym tłem pracy. Jest czymś nieludzkim, gdy jesteśmy tak bardzo zapracowani, że nie znajdujemy już czasu na modlitwę” – stwierdził papież. Uznał, że nie jest “zdrowa” modlitwa wyobcowana z życia.

Na początku audiencji Franciszek podszedł do wiernych bez maseczki i witał się z nimi serdecznie; podawał im ręce, rozdawał autografy, rozmawiał i błogosławił. Niektórzy również mieli opuszczone maseczki. Nie były przestrzegane zasady dystansu między wiernymi. Klimat spotkania bardziej przypominał ten sprzed pandemii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

REKLAMA

2123170906 views

REKLAMA

REKLAMA

2123170923 views

REKLAMA

REKLAMA

2124967243 views

REKLAMA

2123170933 views

REKLAMA

2123170939 views

REKLAMA

2123170943 views