REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaKardynał Hollerich o osobach homoseksualnych: Kościół ma pomagać, a nie dyskryminować

Kardynał Hollerich o osobach homoseksualnych: Kościół ma pomagać, a nie dyskryminować

-

Kościół ma pomagać, a nie dyskryminować i taka musi być postawa duszpasterzy wobec osób homoseksualnych – oświadczył w piątek przewodniczący Rady Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) kard. Jean-Claude Hollerich. Członków Rady przyjął papież Franciszek na audiencji.

Po audiencji u papieża kardynał Hollerich z Luksemburga, pytany przez dziennikarzy o sprawę braku zgody Watykanu dla błogosławienia związków homoseksualnych, przypomniał, że dla Kościoła małżeństwo, to związek mężczyzny i kobiety.

REKLAMA

A zatem, dodał, niemożliwe jest udzielenie “błogosławieństwa ślubnego”.

“Ale jeśli młode osoby homoseksualne przyjdą do nas, by dowiedzieć się, co robić, my musimy zrobić wszystko, co najlepsze, a nie najlepszą rzecz abstrakcyjną” – stwierdził arcybiskup Luksemburga.

Następnie podkreślił: “My jesteśmy po to, by pomagać ludziom, a nie dyskryminować; takie jest nauczanie Kościoła i taka musi być postawa duszpasterzy”.

Kardynał zwrócił uwagę na obecność w Kościele frakcji “konserwatywnej i bardziej liberalnej”. “One nie rozmawiają albo rozmawiają ze sobą tylko za pośrednictwem Internetu” – powiedział.

“Konferencje episkopatów powinny mieć ze sobą więcej kontaktów, rozmawiać i razem się zastanowić” – ocenił przewodniczący COMECE.

Zapytany o ocenę prognoz, według których Europa może w przyszłości być w większości muzułmańska, kardynał Hollerich odparł: “To nie budzi mojego strachu, znam muzułmanów i mamy naprawdę doskonałe relacje”.

“Kościół katolicki, nawet jeśli pozostanie w mniejszości, będzie odgrywać swą rolę, wynikającą z historii” – oświadczył.

“Musimy ewangelizować Europę, ale nie w sensie uprawiania prozelityzmu” – podkreślił kardynał Hollerich.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2121988196 views

REKLAMA

REKLAMA

2121988215 views

REKLAMA

REKLAMA

2123784535 views

REKLAMA

2121988225 views

REKLAMA

2121988233 views

REKLAMA

2121988237 views