REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Abp Filadelfii prosi papieża, by odwołał synod biskupów na temat młodzieży

Abp Filadelfii prosi papieża, by odwołał synod biskupów na temat młodzieży

-

Arcybiskup Filadelfii Charles Chaput zaapelował do papieża Franciszka, by odwołał zapowiedziany na październik synod biskupów poświęcony młodzieży. Jak ocenił, w związku z ujawnianymi skandalami “biskupi nie mają żadnej wiarygodności, by podjąć ten temat”.

Chaput, cytowany przez Ansę, powiedział w piątek w czasie spotkania z seminarzystami i świeckimi w USA, że poprosił papieża o to, by zbliżające się obrady w Watykanie przekształcił w “synod na temat życia biskupów”.

REKLAMA

Inicjatywa amerykańskiego hierarchy zbiega się w czasie z trwającą w USA dyskusją na temat ujawnienia skandalu pedofilii w Kościele w stanie Pensylwania, gdzie ofiarami wykorzystywania padło około tysiąca osób, a także czynów popełnionych przez byłego metropolitę Waszyngtonu Theodore’a McCarricka.

Zauważa się, że wcześniej biskup brytyjskiego miasta Portsmouth Philip Egan zwrócił się do Franciszka z prośbą o zwołanie nadzwyczajnego synodu na temat życia kapłańskiego, w trakcie którego poruszono by sprawę nadużyć wśród duchowieństwa. (PAP)

fot.Cj Gunther/Epa/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks