REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Raporty ICE zwiększa liczbę kontroli pracodawców

ICE zwiększa liczbę kontroli pracodawców

-

Urząd ds. Imigracji i Ceł (ICE) drastycznie zwiększył w ubiegłym roku liczbę kontroli, mających wykrywać przypadki zatrudniania przez pracodawców nielegalnych imigrantów. W 2007 roku przeprowadzono zaledwie 250 takich audytów. W 2012 roku – ponad 3 tysiące. W nowym roku ICE nie zamierza spowalniać.

fot. Ponad 3 tys. audytów przeprowadzili w minionym roku agenci ICE

REKLAMA

Z danych podsumowujących rok 2012 przedstawionych przez ICE wynika, że liczba kontroli pracodawców wykazuje w ostatnich latach mocną tendencję wzrostową. W 2007 roku agenci imigracyjni w poszukiwaniu nielegalnych pracowników sprawdzili w sumie 250 firm. W 2012 roku liczba audytów przekroczyła 3 tysiące. Wzrosła także liczba kar nałożonych na pracodawców, którzy zatrudniają osoby nie posiadające zezwolenia na pracę na terenie USA. W 2009 roku grzywny wyniosły nieco ponad milion dolarów. W 2012 roku kwota była bliska 13 milionów.

To nie jedyne konsekwencje. W związku ze złamaniem przepisów aresztowano 238 menadżerów odpowiedzialnych za zatrudnienie nielegalnych imigrantów.

Pismo informujące o planowanym audycie imigracyjnym niemal zawsze wywołuje wśród pracodawców niepokój. Mimo, że w wielu przypadkach kontrola kończy się bez nakładania na firmę kar, sam audyt jest zazwyczaj bardzo czasochłonny, a co za tym idzie i kosztowny. Audytorzy kontrolują dokładnie w jaki sposób wyglądał proces zatrudniania danej osoby, czy pracodawca sprawdził wymagane dokumenty potwierdzające, że dana osoba może pracować na terytorium USA i czy w dziale kadr przechowywane są prawidłowo wypełnione formularze I-9.

Kto najbardziej narażony jest na imigracyjny audyt? Według ICE szanse są wyrównane bez względy na lokalizację, branżę czy rozmiary firmy. „Możemy sprawdzić każda firmę, w każdym miejscu USA” – mówią przedstawiciele agencji.

W praktyce jednak audytom najczęściej poddawane są firmy z branż: spożywczej (sklepy, przetwórnie, piekarnie) budowlanej, rolniczej czy usługowej. Agenci ICE często zaglądają także do fabryk. W tych miejscach najczęściej bowiem znajdują zatrudnienie nielegalni imigranci.

Najniższa kara, jaką nałożono na pracodawcę po przeprowadzonym audycie to 90 dol. dla firmy zajmującej się połowem ryb. Najwyższa – 395 tys. dla agencji pośrednictwa pracy z Minneapolis.

Egzekwowanie obowiązujących przepisów imigracyjnych jest priorytetem obecnej administracji i ICE. Świadczy o tym m.in. rekordowa liczba deportacji przeprowadzonych w 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że liczba audytów pracodawców także w 2013 roku utrzyma się na wysokim poziomie.

mp

8 KOMENTARZE

  1. Co sie dziwic w kraju gdzie setki tysiecy luda nie ma pozwolenia do pracy a podatki odprowadzac musza i odprowadzaja!
    Nie z darowizn ich dochod sie sklada ale z regularnej taniej wycenianej harowki. Tylko ustawodawca tak sobie zazyczyl a wiec dura lex sed lex [twarde prawo lecz prawo].
    Czlowiek wolalby prawo d o b r e podobnie jak sprawiedliwosc. na tym swiecie to nie jest mozliwe. Moze w kosmosie.
    A napewno u Boga, w ktorego niewiara rodzi frustratow.

  2. Wykazujesz sie znajomoscia Laciny ,cytujesz stare prawdy ale jak to sie ma do tego co piszesz ? Przeciez to sie nie trzyma kupy !!! Jakie prawo? Jaka sprawiedliwosci ! Przeciez zostajac tutaj nielegalnie zostalo zlamane prawo a potem to juz sa tylko kosekecje . Wiec nie nazywajmy “Szamba perfumerja” Logiki troche a nie tylko “poborzne zyczenia”

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks