REKLAMA

2130369391 views

REKLAMA

2130369389 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPublicystykaBajki są dobre dla dzieci

Bajki są dobre dla dzieci

-

– Nieszczęście dzisiejszego świata – rzekł Mistrz

REKLAMA

z głębokim westchnieniem – polega na tym, że

ludzie nie chcą wzrastać.

Jeden z uczniów zapytał:

– Kiedy można powiedzieć, że ktoś jest już dojrzały?

– W dniu, w którym nie trzeba go w niczym okłamywać.

– Anthony de Mello

 

My ludzie, zrozumieliśmy wszystko na opak, i dlatego tak trudno jest teraz to wszystko odkręcić. Wiara w bajki przetrwała do dziś. Choć zawierają one w sobie dużo prawdy, to jednak nie powinniśmy wszystkiego traktować aż tak dosłownie. Przychodzi pora w życiu każdego z nas, kiedy bajki powinno się odłożyć na bok, i sięgnąć już po zupełnie inną lekturę. Bajki, jak wiemy, dobre są tylko dla dzieci, nie bądźmy więc nimi przez całe nasze życie.

 

Jeśli nie zmierzamy wciąż do przodu, zwyczajnie pozostajemy w tyle. I tak właśnie dzieje się z człowiekiem, który przestał się rozwijać.

 

Czytanie gazet, romansów i oglądanie telewizji – nikogo nie rozwija. O swój rozwój każdy powinien zadbać już sam. Ale niestety, nie jest to dość powszechne zjawisko w tym świecie. Mimo iż z biegiem lat człowiek powinien stawać się coraz mądrzejszy, najczęściej jednak tak się nie dzieje. A jak mówi przysłowie: „Broda mędrcem nie czyni”.

 

Nabyliśmy kłamstwa i teraz traktujemy je jako prawdę, mimo że wcale nie czujemy się z nimi bezpiecznie, szczęśliwie i zdrowo. Dlaczego człowiek, który uważa siebie za istotę myślącą, nie kwestionuje narzuconych sobie prawd? Czyżby nie czynił tego z obawy, iż któregoś dnia okazać się może, że to, co przyjął za prawdę wcale nią nie jest? A może zwyczajnie godzi się na pół prawdy – wierząc, że to wciąż prawda.

 

Czyjaś prawda, niekoniecznie musi być prawdą kogoś innego. Jeśli wytworzyłeś chorobę, to znaczy, że w nią wierzysz i to jest twoja prawda. Jeśli uważasz się za grzesznika, to masz do tego absolutne prawo – skoro to twoja prawda. Jeśli wierzysz w piekło, to ono dla ciebie istnieje, i to jest także twoja prawda. A jeśli stworzyłeś diabła w swoim umyśle, to będziesz w niego wierzył – a on, będzie tam dla ciebie!

 

Wierzysz tylko w to, co sam tworzysz. Ale twojej prawdy wcale nie musi podzielać ktoś inny. Może zamiast lęku, ktoś woli tworzyć miłość. Może w miejsce choroby, wybrał zdrowie, a zamiast diabła, zdecydował się na anioła. To wszystko jest kwestią wyboru, czy to ci się podobna, czy też może nie.

 

Zanim wytworzysz cokolwiek, powstaje najpierw myśl w twoim umyśle. A jeśli twoje myśli są chore, to naturalnie nie mogą tworzyć niczego zdrowego. Twoje myśli to energia – im więcej myślisz na jakiś temat, energia myśli zagęszcza się, i z czasem, obiekt lub sytuacja, pojawia się w twoim życiu.

 

Wierząc na przykład w diabła, możesz go doświadczyć, a następnie zapewniać innych o jego realności. Ale to wcale nie oznacza, że to, co stworzyłeś w swojej głowie, stanie się doświadczeniem człowieka, którego myślenie funkcjonuje na innych częstotliwościach fal mózgowych. Podobne doświadczenie może mieć tylko ktoś, kto podziela twoje wierzenia.

 

Jeżeli nasze myślenie nie zmienia się, pozostajemy wciąż tacy sami. A to dla nas oznacza, że nie możemy tworzyć niczego nowego. Możemy jedynie wzmocnić to, co już mamy i to, w co wierzymy.

 

Jeśli znajdziesz w sobie wystarczająco dużo odwagi, by odłożyć bajki na bok – twoje życie całkowicie zmieni kurs. Z czasem, nie będziesz już tą samą osobą, mimo że wciąż będziesz w tym samym ciele – chociaż niezupełnie do końca, bo przecież wszystko się zmienia, włącznie z twoim ciałem.

 

Twoje nowe postrzeganie świata spowoduje, iż zaczniesz sobie przyswajać nowe pojęcia, informacje, i zdobywać całkiem inne doświadczenia, niż to się działo do tej pory. To wszystko razem sprawi, że wkroczysz na całkiem odmienny obszar w mózgu, który zmieni twoją osobowość. A kiedy zmieni się osobowość, ulegnie zmianie również samo życie. Ponieważ zmiany wewnętrzne powodują zmiany zewnętrzne – a nigdy na odwrót.

 

Wszechświata nie obchodzi to, czego chcemy, o co prosimy. On jest na to obojętny, gdyż rządzi się swoimi prawami. Czego my ludzie, najwyraźniej nie rozumiemy. Najwyższa zatem pora to sobie uświadomić.

 

Był to drugi rozdział z książki autorstwa Danuty Szmidt, DROGA KU ŻYCIU, Medytacje dla Ciebie, wydanej przez Studio Astropsychologii w Białymstoku.

 

Danuta Szmidt

519-433-2399

www.zglebianieswiadomosci.com

REKLAMA

2126283256 views

REKLAMA

REKLAMA

2126283273 views

REKLAMA

REKLAMA

2128079593 views

REKLAMA

2126283283 views

REKLAMA

2126283287 views

REKLAMA

2126283291 views