0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównapsychologCechy idealnego partnera

Cechy idealnego partnera

-

Chciałabyś wiedzieć, że Twój partner dba o ciebie i twoje potrzeby. Chciałabyś mieć w nim oparcie, zrozumienie i miłość.

Może teraz, w drugim roku pandemii, twoje możliwości radzenia sobie ze stresem są już na wyczerpaniu, jesteś zmęczona, zrezygnowana i obojętna, a ciągłe napięcie ma wpływ na wasz związek? Może zrezygnowałaś z pracy, by być w domu i pomagać dzieciom w zdalnym nauczaniu, może żonglujesz czasem, by sprostać obowiązkom, a może chcesz tylko powrotu do normalności, by cieszyć się znowu życiem? Czy w tym wszystkim odnajdujesz wsparcie w partnerze? Bo szczęśliwy związek to taki, w którym znajdujesz przyjaźń, miłość, intymność, zaufanie, szacunek i wsparcie. Kochający partner to taki, który szanuje twoją odrębność, różnice, potrzeby i wspiera twój rozwój wewnętrzny. 

REKLAMA

Po czym można rozpoznać dobrego partnera?

1.Współpracuje, a nie rywalizuje. Głównym przesłaniem jest współpraca, czyli wsparcie, pomoc i wkład w dążenie do wspólnych celów, w tym także twojego rozwoju. Dobry partner cieszy się twoim sukcesem, zachęca do osiągania celów, pomaga pokonywać przeszkody. Jest obecny w twoim życiu nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie. 

  1. Dzieli twoje zwyczaje, zainteresowania i zachowania. Szczęśliwe pary łączy to, że dzielą się swoimi zainteresowaniami, przejmują od partnera hobby, pasje, poczucie humoru, nawyki. Te zmiany są dowodem na zintegrowanie się z partnerem i sprzyjają bliskości.
  1. Wspiera twój rozwój. Jakie to cudowne uczucie, gdy partner aktywnie zachęca, pomaga i wspiera twoje dążenie do rozwoju i osiągnięcia celu! Dobry związek poznaje się po tym, że łatwo możesz rozszerzać swoje horyzonty i dążyć do celów we współpracy z partnerem.
  1. Dzieli się emocjami. Nie wystarczy tylko mówić do partnera. Ludzie w szczęśliwych związkach dzielą się swoimi emocjami, refleksjami, pomysłami i dążeniami. Mogą podzielić się najtrudniejszymi emocjami, bo ufają, że nie zostaną zranieni. To rozwija bliskość, intymność, przywiązanie i zaufanie tak potrzebne w zdrowym związku.
  1. Dotyka cię. Kontakt fizyczny może mieć wiele form, ale fizyczna bliskość poza sypialnią, ma ogromny wpływ na satysfakcję w związku. Trzymanie się za ręce, pogłaskanie po plecach, przytulenie się podczas oglądania wieczornych wiadomości – każdy fizyczny kontakt zbliża i pogłębia emocjonalną więź. Jeśli twój partner chce iść do łóżka wcześniej, a ty wciąż chcesz siedzieć późno w nocy, połóż się z nim na chwilę, potem wstań i dokończ cokolwiek chciałaś robić.
  1. Widzi pozytywne strony związku. Badania mówią, że jeśli partnerzy postrzegają związek z pozytywnej strony (jako przynależność, akceptację, radość, spełnienie), to i szczęście w związku jest pełniejsze. 
  2. Potrafi słuchać, jest zainteresowany tym co starasz się przekazać i traktuje twoje wątpliwości poważnie.
  1. Rozumie koncept dawania i brania. Relacja wymaga wysiłku od obojga partnerów. Idealny układ jest 50/50. Daję tyle ile mogę od partnera wziąć. Gdy partner bierze zbyt wiele, nie zostaje ci wiele miejsca na zaspokojenie twoich potrzeb. W związku ważna jest równowaga. Jednostronne dawanie prowadzi do problemów i pogłębia urazę.
  1. Wie, że potrzebujesz prywatności. Zdrowe związki polegają również na tym, że partnerzy mają zainteresowania poza związkiem. Spędzanie zbyt dużo czasu ze sobą może prowadzić do przesytu.
  1. Jest nieskomplikowany. Nie angażuje się w gierki. Żyje uczciwie i otwarcie mówi o problemach, zamiast ukrywać, milczeć, zachowywać się z pasywną agresją.

Co wtedy, gdy nie znajdziesz tych cech w partnerze?

Nie zawsze jednak istnieje harmonia w związku. Wielu z nas wraca do domu jak na pole bitwy. Gdy jednak próby odbudowania więzi nie przynoszą rezultatu, warto zwrócić się o pomoc do terapeuty. Głównym celem terapii jest wzmocnienie związku jako całości i rozwój partnerów z osobna. Terapia to bezpieczne miejsce, gdzie można wyrazić swoje potrzeby, oczekiwania i nadzieje oraz zrozumieć motywy partnera i własne. Sesje terapeutyczne mają na celu rozpoznać aktualny problem z punktu widzenia każdego z partnerów, zrozumieć przyczyny konfliktu oraz nauczyć się rozwiązać go z korzyścią dla obojga partnerów. Obecność terapeuty przełamuje bariery we wzajemnym porozumieniu i pozwala na bezpieczne wyrażanie uczuć. Wskutek procesów zachodzących w terapii, partnerzy mogą uzyskać poczucie równowagi i tego, że żyją zgodnie z własnymi wartościami, przy zachowaniu poczucia wzajemnej przynależności i odpowiedzialności za siebie. Psychoterapia dla par może pomóc tylko wtedy, kiedy obie ze stron zgadzają się co do celów terapii i chcą w niej uczestniczyć.

Dr Katarzyna Pilewicz, LCPC, CADC

doktor psychologii i specjalista od uzależnień. Ukończyła Adler University w Chicago w dziedzinie psychologii klinicznej. Doktorat obroniła w Walden University zajmując się wpływem psychologii pozytywnej na poprawę stanu psychiki człowieka. Autorka licznych publikacji popularnonaukowych w dziedzinie psychologii i higieny psychicznej w amerykańskim wydaniu Magazynu „Polonia” i w “Dzienniku Związkowym” w Chicago. Prowadzi swoją klinikę w trzech lokalizacjach na przedmieściach Chicago, gdzie prowadzi psychoterapię dla młodzieży oraz dorosłych z problemami natury psychologicznej, pomagając w powrocie do wyższej jakości życia.

Psychological Counseling Center, LLC

405 Lake Cook Rd., Suite 203
Deerfield, IL, 60015

925 N. Plum Grove Rd., suite A-B
Schaumburg, IL, 60173

8383 W. Belmont Ave, suite 301
River Grove, IL  60171

MAIN PHONE# (224) 303- 4099
Emergency Phone# (847) 907 1166

Fax# (224) 261-8772

www.psychologicalcounselingcenter.com
www.psychologiachicago.com
www.duiclassesdeerfield.com

Like us on Facebook:
www.facebook.com/psychologicalcenterkasiapilewicz

REKLAMA

2091256796 views

REKLAMA

2091257095 views

REKLAMA

2093053555 views

REKLAMA

2091257377 views

REKLAMA

2091257523 views

REKLAMA

2091257668 views