0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Alkohol a seks

-

Grzegorz usiadł ciężko w fotelu i prawie jednym tchem wyrzucił z siebie to, co leżało mu na sercu od dłuższego czasu: „Piątkowy wieczór wygląda zawsze tak samo. Wychodzę do ulubionego baru gdzie znają mnie od lat. Zaczynam popijać jedno małe piwo, potem piwo zamienia się w dwa, trzy, a zanim się zorientuję wlewam w siebie ulubioną whiskey. Staję się coraz bardziej rozrywkowy, tańczę, podrywam, jestem duszą towarzystwa. Nad ranem budzę się w objęciach nieznajomej. Nie wiem nawet, czy byłem w stanie uprawiać z nią seks. Boję się że to się kiedyś naprawdę źle dla mnie skończy…”.

Alkohol i seks

REKLAMA

Związek alkoholu z seksem jest bardzo zdradliwy. Z jednej strony odrobina alkoholu pomaga nam otworzyć się na zdrową aktywność seksualną. Druga, ciemniejsza strona przesłania jednak korzyści i może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, jak ta opisana przez Grzegorza. Jak więc alkohol wpływa na nasze życie seksualne?

Korzyści

Alkohol obniża nasze zahamowania. Wbrew powszechnym przekonaniom libido wcale się nie zwiększa pod wpływem alkoholu, po prostu redukuje on zahamowania, które ograniczają naszą seksualność. Zmartwienia związane z wyglądem, osiągnięciem orgazmu, czy zadowoleniem partnera idą na dalszy plan. Erotyczna rozmowa staje się łatwiejsza. Koncentracja na wydajności seksualnej i idące za tym lęki zabijają męski instynkt, a lampka wina może pomóc nabrać seksualnej odwagi.

Alkohol pomaga skupić się na teraźniejszości. Stres jest głównym czynnikiem zabijającym aktywność seksualną. Alkohol wpływa na układ nerwowy, spowalniając tymczasowo działanie neuronów w mózgu, obniżając ciśnienie i napięcie spowodowane zmartwieniami. A dobry seks wymaga od nas skupienia się na wrażeniach dotykowych, smakowych i zapachowych, co jest możliwe tylko, gdy odpuścimy sobie myślenie o niepowodzeniach i liście rzeczy do zrobienia, a skupimy się na doznaniach erotycznych.

Alkohol zwiększa uczucie atrakcyjności. Badania mówią, że ludzie oceniają innych jako bardziej ponętnych i atrakcyjnych, gdy są pod wpływem alkoholu. Atrakcyjność przyciąga nas do innych i zbliża fizycznie.

Alkohol sprawia, że pragniemy bliskości. Alkohol wpływa na korę przedczołową w mózgu, która kieruje naszymi emocjami i pomaga zbliżyć się do partnera. Alkohol powoduje, że stajemy się bardziej rozmowni i otwarci w okazywaniu uczuć.

Zagrożenia

Niestety, alkohol w większych ilościach nie ma nic wspólnego ze zdrowym i radosnym życiem seksualnym.

Alkohol osłabia zdrowy osąd. Jeśli nie jesteś z partnerem, z którym czujesz się bezpiecznie, alkohol może przyczynić się do podjęcia niebezpiecznych w skutkach decyzji o współżyciu z kimś, kto może stanowić zagrożenie.

Alkohol osłabia sprawność seksualną. Zbyt wiele alkoholu osłabia erekcję u mężczyzn, u kobiet odwadnia waginę, powodując ból w czasie współżycia.

Alkohol odrywa nas od rzeczywistości i partnera. Będąc pod wpływem alkoholu, nie jesteśmy w stanie być prawdziwie obecni. Alkohol skupia nas na sobie samych i oddala od partnera, bo nie potrafimy zrozumieć jego potrzeb seksualnych i emocjonalnych pragnień.

Alkohol niesie za sobą ryzyko uzależnienia. Dla niektórych ryzyko uzależnienia jest prawdziwe i każda niewielka ilość alkoholu może spowodować powrót do niekontrolowanego picia. Niektóre leki nie mogą być używane z alkoholem. Zaliczają się do nich leki przepisywane na alergię, nerwicę, problemy ze snem, wysokie ciśnienie, depresję, cukrzycę, grypę, kaszel, infekcje, nudności, ból, wysoki cholesterol.

Katarzyna Pilewicz LCPC, CADC

pilewicz
psycholog i psychoterapeutka licencjowana w stanie Illinois. Ukończyła Adler University w Chicago w dziedzinie psychologii klinicznej. Obecnie prowadzi badania doktoranckie w Walden University na temat wpływu psychologii pozytywnej na poprawę stanu psychiki człowieka. Członek American Psychological Association i PSI CHI. W swojej praktyce opiera się na holistycznym poglądzie o wzajemnym wpływie umysłu, ciała i środowiska. W swojej klinice w Deerfield zajmuje się leczeniem młodzieży i dorosłych z problemami psychologicznymi pomagając w powrocie do wyższej jakości życia.

psycholog

Teraz także: 911 N. Plum Grove Road, suite C, Schaumburg, IL, 60173

Psychological Counseling Center prowadzi konsultacje i porady dla osób zmagających się z problemami natury psychologicznej. Pomożemy zredukować stres, lęki i depresję. Wskażemy właściwe rozwiązania. Ukierunkujemy cię na odnalezienie siebie i twojej drogi życiowej. Po konsultację dzwoń: (847) 907-1166.

NOWA GRUPA:
Psychological Counseling Center otwiera nową grupę dla rodziców POZYTYWNE RODZICIELSTWO. W komfortowej atmosferze, pełnej poufności i wzajemnego wsparcia omawiamy trudne sytuacje i problemy, by znaleźć proste rozwiązania. Zrozum zachowanie swojego dziecka! Działaj na jego korzyść! Program oparty jest na zasadach nauk Alfreda Adlera. Po informacje dzwoń: (847) 907-1166

 

fot.Pixabay.com

REKLAMA

2118661945 views

REKLAMA

REKLAMA

2118662052 views

REKLAMA

REKLAMA

2120458409 views

REKLAMA

2118662129 views

REKLAMA

2118662192 views

REKLAMA

2118662251 views