REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Porady Wszystko o nowej ustawie emerytalnej SECURE

Wszystko o nowej ustawie emerytalnej SECURE

-

Finanse i planowanie emerytalne

1 stycznia 2020 roku weszła w życie nowa Ustawa SECURE (Setting Every Community
Up for Retirement Enhancement), regulująca szereg przepisów emerytalnych. Oto najważniejsze zmiany, o których warto wiedzieć.

REKLAMA

Nowy wiek do wypłacania RMDs – 72 lata

Ustawa SECURE podnosi wiek, w którym emeryci muszą zacząć wybierać wymagane minimalne wypłaty z kont emerytalnych czyli tzw. Required Minimum Distributions (RMD). Do tej pory należało to zrobić po ukończeniu 70-1/2 lat, teraz okres ten został wydłużony i jesteśmy zobowiązani do realizowania RMDs po skończeniu 72 lat. UWAGA: Każdy, kto osiągnął wiek 70-1/2 w 2019 roku lub wcześniej podlega starym zasadom.

Wkłady na tradycyjne konta IRA – zniesienie limitów wiekowych

Ustawa uchyla ograniczenie wiekowe dotyczące wpłacania składek na tradycyjne konta IRA. Wcześniej tego rodzaju wpłaty można było dokonywać tylko do wieku 70-1/2. Teraz tak długo, jak pracujemy i zarabiamy, możemy cały czas wnosić kontrybucje na swoje tradycyjne konta IRA, nawet gdy w tym samym czasie musimy też z nich wypłacać RMDs.

Dziedziczenie kont emerytalnych – likwidacja Stretch IRA

Nowe przepisy nakładają na beneficjentów kont IRA obowiązek wybrania całej sumy z odziedziczonego konta w ciągu 10 lat od odziedziczenia. Pieniądze mogą być pobrane w dowolnym momencie, pod warunkiem, że konto będzie puste do 10 lat od daty śmierci pierwotnego właściciela konta. Nowa zasada 10 lat dotyczy również odziedziczonych kont Roth IRA.

Przed wprowadzeniem tych zmian, beneficjenci mogli skorzystać z tzw. Stretch IRA, która umożliwiała rodzinie rozłożenie dystrybucji na przyszłe pokolenia. Osoba dziedzicząca IRA była zobowiązana do podjęcia RMD na podstawie swojego wieku, co oznaczało, że bardzo młody beneficjent mógł rozciągnąć te wypłaty na całe życie.

Wszystkie istniejące konta Stretch IRA zostały zachowane i nadal przestrzegają starych przepisów podatkowych, jest jednak mało prawdopodobne, aby były wykorzystywane w przyszłości, gdyż ich korzyści podatkowe zostały drastycznie zmniejszone.

Warto tu wspomnieć, że ustawa przewiduje również wyjątki, które nie podlegają nowej 10-letniej regule. Oto lista beneficjentów, którzy ciągle mogą korzystać z kont Stretch IRA i ich starych zasad dystrybucji:

    • Małżonkowie
    • Osoby niepełnosprawne
    • Beneficjenci chronicznie chorzy
    • Osoby, które są mniej niż 10 lat młodsze od zmarłego właściciela konta
    • Osoby niepełnoletnie – dotyczy to dzieci pierwotnego właściciela konta emerytalnego, ale tylko do osiągnięcia wieku pełnoletniości. UWAGA: wyjątek ten nie obejmuje sytuacji, gdy konto jest odziedziczone po osobie nie będącej rodzicem, na przykład po dziadkach.

Nowe prawo ma wyraźnie na celu podniesienie podatków i co za tym idzie, dodatkowych wpływów w budżecie. Według agencji badawczej Congressional Research Service, likwidacja Stretch IRA może wygenerować około 15,7 miliarda dolarów dochodów podatkowych w ciągu następnych 10 lat!

Roth IRA stała się bardziej atrakcyjna

Ponieważ składki na Roth IRA są dokonywane po opodatkowaniu, właściciele kont Roth nie podlegają wymaganym minimalnym dystrybucjom w żadnym wieku. Właściciel konta Roth nie musi wybierać pieniędzy, nagromadzone oszczędności wolne od podatku może przekazać małżonkowi, który również nie ma obowiązku dokonywania wypłat. Odziedziczone w ten sposób pieniądze mogą być z kolei przekazane swoim dzieciom, które wprawdzie będą musiały opróżnić konto do 10 lat, ale do czasu kiedy to nastąpi, nagromadzone oszczędności cały czas narastają bez należności podatkowych.

Rekordowo niskie historycznie stawki podatkowe sprawiają, że jest to idealny czas na dokonanie konwersji tradycyjnych kont emerytalnych na konta ROTH, co w rezultacie może przynieść korzyści nie tylko samemu właścicielowi konta ale także jego całej rodzinie. Proszę tylko pamiętać, że konwersji Roth należy dokonywać ostrożnie i najlepiej korzystając z profesjonalnej pomocy, gdyż decyzje te są nieodwracalne.

Nowa Ustawa SECURE wprowadza dużo istotnych zmian. Oprócz wspomnianych zagadnień istnieje jeszcze szereg dodatkowych przepisów, dotyczących planów emerytalnych dla właścicieli firm. Warto więc jak najszybciej przeanalizować nowe zasady i upewnić się, jaki mają wpływ na naszą indywidualną sytuację. Po więcej informacji zapraszamy do Financial Wealth Alliance: 847-312-3454

Dariusz Godlewski, RFC

 

Tel. 847-312-3454
ZaplanujFinanse.com

Prezes i założyciel firmy Financial Wealth Alliance, która od 12 lat współpracuje z setkami zadowolonych rodzin na terenie całego Chicago i jego okolic. Licencjonowany doradca finansowy, działający jako niezależny specjalista w oparciu o tzw. „fiduciary duty”, dba przede wszystkim o najlepszy interes klienta i jego bezpieczną przyszłość finansową.

Dariusz wierzy, że efektywna współpraca z klientami jest procesem długotrwałym, który powinien opierać się na systematycznej komunikacji, pozwalającej na dokładne określenie celów finansowych klienta. Zasłynął w środowisku Polonii amerykańskiej ze swoich audycji radiowych ,,Finanse Chicago”, w których co tydzień przedstawia najnowsze doniesienia ze świata finansów, a także omawia najważniejsze zagadnienia w zakresie planowania emerytalnego i inwestycyjnego. Jego zdaniem sukces planowania emerytalnego opiera się na kompleksowej i spójnej strategii, która powinna być dobrze przemyślana i zaprojektowana w oparciu o indywidualne potrzeby każdego klienta.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks