REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporady prawneDlaczego warto mieć fundusz spadkowy

Dlaczego warto mieć fundusz spadkowy

-

fot.123RF Stock Photos

Jeśli ktoś w stanie Illinois posiada nieruchomość, albo inny majątek niezabezpieczony przed sądem spadkowym, a mający wartość powyżej 100 tys. dolarów, przekazanie go odbędzie się na drodze sądowej. Przykładowo, gdy nasz rodzic umiera zostawiając dom, przekazanie własności tej nieruchomości musi odbyć się z udziałem sądu. Taki podział majątku będzie bardzo długi oraz kosztowny. Związane z tym wydatki mogą przekroczyć nawet 10 procent majątku, a cała sprawa może trwać nawet ponad rok.

REKLAMA

Czy uda się uniknąć sądu spadkowego?

Nie każdy rodzaj przekazania majątku musi przejść przez procedurę sądową, aby spadkobierca mógł go odebrać i zostać prawnym właścicielem.

Majątek zabezpieczony w funduszu spadkowym (trust) nie musi być częścią procesu spadkowego, aby go legalnie przekazać. Dlatego spisanie testamentu oraz stworzenie funduszu spadkowego jest zawsze bardzo korzystne.
Większość nieruchomości, które są trzymane w tzw. wspólnej własności (Joint tenancy albo Tenancy by the entirety) także nie podlega procesowaniu sądowemu.
Majątek, który ma wyznaczonego spadkobiercę, np. konto emerytalne, które wskazuje właściciela w momencie śmierci.

Fundusz spadkowy (trust) jest użytecznym narzędziem, który może chronić zarówno przed sądem spadkowym, jak i kredytodawcami. W zależności od struktury funduszu może on spełniać różne funkcje.

Rodzaje funduszy spadkowych:

Revocable living trust

Najbardziej popularny fundusz, który pomaga uniknąć procesu sądowego w przypadku przekazania majątku. Pozwoli on również na przekazanie majątku wybranym przez nas spadkobiercom w odpowiednich częściach. Przykładowo pozwoli podzielić rozporządzenie majątkiem między dziećmi oraz wnukami. Ponieważ taki fundusz jest odwracalny, nie ochroni on całkowicie przez kredytodawcami w trakcie naszego życia. W przypadku posiadania firmy taki fundusz pozwoli na automatyczne przekazanie majątku nie tylko indywidualnego, ale również prowadzonej przez nas działalności gospodarczej.

Irrevocable life insurance trust

Ubezpieczenie na życie może stanowić ważną część twojego majątku. Nie każdy wie, że kredytobiorcy, u których osoba zmarła miała zaciągnięty dług, mogą rościć sobie prawo do majątku, który pozostanie z ubezpieczenia. Jeśli są to ogromne sumy, wtedy zaleca się, by fundusz spadkowy był tak sformułowany, aby był on właścicielem polisy ubezpieczeniowej. Spadkobiercy wskazani w polisie ubezpieczeniowej są wtedy beneficjantami trustu.

Land trust

W typowej transakcji właściciel ziemi czy nieruchomości przekazuje akt własności bankowi. W tym samym czasie właściciel podpisuje umowę z wykonawcą trustu, w której właściciel staje się beneficjantem funduszu. Największą zaletą takiego funduszu jest ominięcie sądu spadkowego, jednak wiąże się to z opłatą, którą trzeba płacić rocznie do banku. Dodatkowo taki fundusz nie daje swobody rozporządzenia majątkiem według naszego życzenia.

Przemyślcie Państwo, który z funduszy spadkowych jest dla was najkorzystniejszy, bo to, że warto mieć taki fundusz – nie ma najmniejszych wątpliwości.

Kasia Kaczmarczyk

kasiakaczmarczyk
Kasia Kaczmarczyk jest adwokatem licencjonowanym przez stan Illinois. Jest także sekretarzem Zarządu Rady Adwokatów Polsko-Amerykańskich w Chicago.
tel. (773) 818-6655

REKLAMA

2116473809 views

REKLAMA

REKLAMA

2116474012 views

REKLAMA

2118270387 views

REKLAMA

2116474128 views

REKLAMA

2116474215 views

REKLAMA

2116474309 views