REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Wychować Billa Gatesa

Wychować Billa Gatesa

-

Są dorośli, którzy spełniają swoje marzenia i żyją pełnią życia. Są także ci, którzy zamiast zwyciężać, wolą narzekać, że im się nie udało i pozostawać w poczuciu porażki. Co różni jednych od drugich? Dzieciństwo.

Jakie jest twoje dziecko? Aktywne czy raczej preferuje spokojne zajęcia? Lubi słuchać muzyki czy woli spędzać czas w ciszy? Z przyjemnością dodaje i mnoży, a może sprawnie odmienia przez przypadki? Dziecko jest niepowtarzalną całością złożoną z różnorodnych elementów, jak temperament (np. to, jak reaguje na nowe sytuacje), inteligencja (np. szybkość i sposób uczenia się) czy osobowość (np. zapotrzebowanie na obecność innych osób). Rozpoznanie tych właściwości stanowi pierwszy krok do sukcesu. Zabawa i wspólnie spędzany czas daje Ci możliwość obserwacji dziecka. A samemu dziecku pozwala odkrywać własne potrzeby.

REKLAMA

Dlaczego  jest to tak ważne? Bo zrealizowane potrzeby są podstawą satysfakcji życiowej. Dziecko żywiołowe, które bardzo potrzebuje być wśród ludzi i nieustannie fascynuje go odkrywanie świata, prawdopodobnie słabo odnajdzie się w laboratorium w prowadzeniu precyzyjnych badań naukowych. Może jednak zostać pełnym pasji przewodnikiem wycieczek po nieznanych terenach czy nauczycielem tańca. Dorośli, którzy osiągnęli w życiu sukces, to bardzo często dzieci, którym udało się odkryć siebie – swoje mocne strony, pasje, preferencje.

 

– Więcej przeczytasz na portalu dzielnicarodzica.pl

 

Anna Siudut

O autorce: Psycholog, trener, terapeuta Gestalt. Mama, która praktykuje codzienność. Strona internetowa: www.pracowniasrodka.pl

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks