REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Wakacyjne wychowanie dziecka

Wakacyjne wychowanie dziecka

-

Wakacje to nie tylko czas wolny od szkoły – to również okres, kiedy rodzina może mieć więcej możliwości na wspólne pasje i zainteresowania. Warto też sprawić, by były to dni, w których nadrabiamy zaległości wychowawcze.

Znakomitą okazją do spotkań rodzinnych jest wspólne przygotowywanie posiłków. Wyjazd pod namiot, do przyczepy, czy też na prywatną kwaterę może być pretekstem do nauki, jak radzić sobie w kuchni. Kiedy dzieci mają więcej niż 5 lat, warto zacząć wciągać je w obowiązki domowe. Wszak śniadanie może być zabawą zmierzającą do przygotowania kolorowych kanapek, które najmłodsi przystroją według własnego pomysłu. Trochę pomidora, ogórka, jajko, ser żółty i na chlebie pojawiają się uśmiechnięte buzie, czy też słoneczka świecące nad drzewami. Zaletą takiego przyrządzania posiłków przez dzieci jest to, że chcą je potem jeść bez przymusu. Nie od dzisiaj wiadomo, że to, co sami zrobimy, sprawia nam największą satysfakcję. Przy okazji prac kuchennych nasze pociechy poprawiają także zdolności manualne.

 

– Więcej przeczytasz na portalu dzielnicarodzica.pl

 

Małgorzata Żmudzka-Kosała

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Podstawy pedagogiki i psychologii zdobyła w trakcie Studium Pedagogicznego (Uniwersytet Jagielloński), a także Szkoły dla Rodziców. Autorka licznych artykułów z zakresu pedagogiki i psychologii

fot.Tim Pierce/Flickr

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks