REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Time out, czyli jak uciszyć złość

Time out, czyli jak uciszyć złość

-

W krytycznych chwilach wielu z nas wciąż ucieka się do metody time out, za trudną sytuację winiąc dzieci. Tymczasem dzieci nie potrzebują przymuszania do wyciszenia, tylko zaspokojenia ich potrzeb. Ale dorośli? Dla dorosłych time out jest idealnym pomysłem!

Tuż przed wybuchem złości możesz zatrzymać falę, która w tobie wzbiera. Idealną metodą jest właśnie time out – moment przerwy, odwrócenia uwagi, zamknięcia oczu – zwykle tego nie robisz. Dlaczego? W relacji z najbliższymi (żoną, mężem, dzieckiem) łatwiejsze (choć opłakane w skutkach) wydaje się wyrzucenie złości właśnie na nich. Może też być odrobinę zbyt późno. Bo oto nadciąga oko cyklonu i niezwykle trudno wycofać się, zanim cię porwie i wyrzuci gdzieś, gdzie wcale nie chcesz się znaleźć, w dodatku poturbowanego, z dala od domu.

REKLAMA

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl oraz w wydaniu weekendowym “Dziennika Związkowego”.

 

 

Emilia Kulpa-Nowak – założycielka i była redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Praca zawodowa i prywatne życie przeplatają się u niej, bo uczy się od swoich dzieci, jednocześnie stara się uważnie je prowadzić przez świat. Dużo czyta, szuka, słucha intuicji, czasami jest nauczycielem, a czasami uczniem. Prowadzi warsztaty dla rodziców, wkrótce ukaże się jej książka dla rodziców.

 

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks