REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Poradnik rodzica. Nie zmarnuj wakacji!

Poradnik rodzica. Nie zmarnuj wakacji!

-

Rok szkolny za nami, a za dwa miesiące następny… i co robimy? Leżymy czy uczymy się przed kolejnym? Ani jedno, ani drugie!

Po ciężko przepracowanym roku szkolnym odpoczynek to nie prawo, lecz obowiązek dziecka. Nawet jeżeli rodzic tego nie zauważa – ono też jest zmęczone obowiązkami szkolnymi, i to niezależnie od tego, jak się z nich wywiązywało… Dwa miesiące… ale tak zupełnie nic nie robić? Trochę szkoda. Czy nie dałoby się jednocześnie wybyczyć do oporu i przygotować do nowego roku szkolnego? To możliwe!

REKLAMA

Najważniejsze to umieć wypocząć efektywnie. Nieprawdą jest, że niektóre dzieci wcale nie muszą się wyhasać. Każdego małego, młodego i większego człowieka trzeba rozruszać. Dziecko, które nie wykazuje potrzeby odreagowania stresu związanego z nauką poprzez sport i ćwiczenia fizyczne – po prostu nie jest tego nauczone. Gdzie mama i tata nie ćwiczą po pracy i w weekendy, tam i dziecko wolny czas będzie spędzało przed telewizorem i komputerem, zamiast na rowerze czy na boisku z kolegami.

Tymczasem intensywny ruch fizyczny, szczególnie na początku wakacji i na ich zakończenie, jest najlepszą formą przygotowania dziecka do nowego roku szkolnego. Skutecznym odreagowaniem stresu i przyjemnym sposobem na naładowanie akumulatorów.

A pomiędzy…

Teraz o sposobach mniej przyjemnych, bardziej uciążliwych – także dla rodziców, a jednak ważnych. ..

– Więcej przeczytasz na portalu dzielnicarodzica.pl

 

 

Sylwia Dąbrowska

Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Argonaut w Warszawie

fot.Unsplash/pixabay.com

rodzice_LOGO

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks