REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Na drogę życia

-

Jesteś zerem, jesteś nikim, nic nie osiągniesz, do niczego się nie nadajesz – mówimy sobie nieraz. Zaszczepiamy ten głos także w sercach naszych dzieci. Powiedz wreszcie STOP i wyrzuć go! Postępuj z dzieckiem tak, by jego wewnętrzny głos nie zablokował mu w życiu choćby jednej szansy.

To brak poczucia własnej wartości podpowiada nam te straszne słowa. Obwiniamy siebie, krytykujemy się, mówimy sobie, że nigdy nic nam się nie udaje, że jesteśmy nieudacznikami. Zamiast spojrzeć na siebie z miłością i szczerze oraz zauważyć, czego w danej chwili najbardziej nam potrzeba – mówimy sobie rzeczy, których nigdy nie powiedzielibyśmy nikomu innemu.

REKLAMA

Nie doceniamy wagi poczucia własnej wartości, bo mylimy je z tym, co nie zawsze nam służy: zarozumiałością, przecenianiem swoich możliwości, chwaleniem się (czy wręcz przechwalaniem), boimy się, że dziecko będzie miało kłopoty wśród rówieśników i wcześniej czy później spotka je zawód.

To nie tak!

 

– Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

Emilia Kulpa-Nowak

Założycielka i była redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Praca zawodowa i prywatne życie przeplatają się u niej, bo uczy się od swoich dzieci, jednocześnie stara się uważnie je prowadzić przez świat. Dużo czyta, szuka, słucha intuicji, czasami jest nauczycielem, a czasami uczniem. Prowadzi warsztaty dla rodziców, wkrótce ukaże się jej książka dla rodziców.

fot.Skitterphoto/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks