REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Czy moje dziecko ma autyzm?

Czy moje dziecko ma autyzm?

-

fot.MadalinIonut/pixabay.com
fot.MadalinIonut/pixabay.com

Autyzm to zaburzenie, o którym się dużo mówi, ale mało wie. Jeśli rozwój twojego dziecka cię niepokoi, przeczytaj, czy problemy nie są związane z autyzmem.

REKLAMA

Autyzm dziecięcy należy do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych. Dotyka 20 dzieci na 10 tys. urodzeń, w tym 3 chłopców na 1 dziewczynkę. Za etiologię autyzmu uważa się czynniki neurobiologiczne, nie ma jednak genu autyzmu, który odpowiadałby za jego powstawanie. Zaburzenie to charakteryzuje się nieprawidłowym funkcjonowaniem w trzech dziedzinach psychopatologii: interakcje społeczne, komunikacja oraz zachowania. Pierwsze objawy autyzmu mogą być zauważalne już w pierwszych miesiącach życia dziecka, jednak pełnoobjawowy obraz widoczny jest około 2. roku życia. Istotne jest jednak, by zaburzony rozwój wystąpił przed 3. rokiem życia.

– Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl

 

Urszula Kruszewska-Mazurek – psycholog, ukończyła Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii. Specjalizuje się w zaburzeniach zachowania, emocji i rozwoju dzieci. Diagnosta i terapeuta autyzmu i Zespołu Aspergera.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks