REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Poradnik rodzica Złościsz się na dzieci?

Złościsz się na dzieci?

-

Złość to wierny towarzysz rodzica, wieczne zmęczenie, stres, wiele potrzeb odsuwasz w czasie, na potem, na kiedyś. Do tego dochodzi złość na dzieci spotęgowana Twoimi własnymi trudnościami – to już większy problem.

Złość – czujesz ją, gdy przelała się czara: stresu, zmagań, niewyspania, opieki i odpowiedzialności za wszystkich. Złość jest naszym sprzymierzeńcem, bo przypomina nam o tym co w rzeczywistości dla nas ważne. O tym, że też chcielibyśmy być ważni, a nie tylko nasze dzieci. Chcielibyśmy zadbać też o siebie, o relację z drugim rodzicem, z przyjaciółmi. Tymczasem w kręgu zainteresowań znajdują się tylko dzieci, ich potrzeby, ich relacje, ich przyjaciele, ich zabawki, ich prace domowe i ich problemy. Bardzo trudno jest odkładać siebie na wieczne potem i złość nam m.in. o tym przypomina – żeby nie odkładać, żeby zadbać o siebie teraz.

REKLAMA

 

 

Więcej na portalu DzielnicaRodzica.pl oraz w wydaniu weekendowym “Dziennika Związkowego”.

 

 

Emilia Kulpa-Nowak
– założycielka i była redaktor naczelna portalu DzielnicaRodzica.pl, autorka artykułów głównie o dobrym rodzicielstwie. Praca zawodowa i prywatne życie przeplatają się u niej, bo uczy się od swoich dzieci, jednocześnie stara się uważnie je prowadzić przez świat. Dużo czyta, szuka, słucha intuicji, czasami jest nauczycielem, a czasami uczniem. Prowadzi warsztaty dla rodziców, wkrótce ukaże się jej książka dla rodziców.

 

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks