REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta Zimowe oszustwa z zimną krwią

Zimowe oszustwa z zimną krwią

-

fot.JamesDeMers/pixabay.com
fot.JamesDeMers/pixabay.com

Przed nami jeszcze kilka tygodni zimy. Przypominamy konsumentom, że właśnie o tej zimnej porze roku wielu oszustów poluje na to, by pozbawić nas gotówki z zimną krwią.

Piece pracują na całego, instalacja wodno-kanalizacyjna może szwankować, w przypadku opadów śniegu możesz potrzebować pomocy z odśnieżaniem. Przygotuj się zawczasu – unikaj specjalistów pukających do drzwi i oferujących wątpliwą pomoc.

Właśnie te przypadkowe telefony i wizyty osób oferujących domowe inspekcje to specjalność zimowych oszustów. Nigdy nie wpuszczaj do domu obcych ludzi oferujących usługi, bez uprzedniego sprawdzenia ich lub firmy, którą reprezentują, w bazie BBB.

Poświęć trochę czasu na znalezienie dobrych, uczciwych hydraulików, specjalistów od ogrzewania i ochładzania, i w razie potrzeby miej zawsze pod ręką ich informacje kontaktowe.

Pamiętaj, nie zawsze tanio znaczy dobrze. Najważniejsze jest ustalenie uczciwości wykonawcy poprzez sprawdzenie go w bazie BBB. Nieuczciwi specjaliści mogą obciążyć cię kosztem wymiany pieca, podczas gdy potrzebna jest tylko wymiana filtra. W innych przypadkach fachowiec, który wziął od ciebie zaliczkę, może nigdy nie wrócić, by wykonać obiecaną pracę.

Kiedy zatrudniasz osobę do napraw, zastosuj się do następujących wskazówek BBB:

Sprawdź profil wykonawcy, jego firmy i ocenę innych klientów w naszej bazie pod adresem ask.BBB.org
Sprawdź licencję. W zależności od rodzaju usług, od wykonawcy może być wymagana licencja i ubezpieczenie.
Porównuj wyceny. W przypadku większej naprawy, jak hydrauliczna lub wymiana pieca, nie pozwól, by wykonawca wywierał na tobie presję. Korzystaj z możliwości i prawa porównania kilku wycen.
Domagaj się kontraktu na piśmie. W stanie Illinois wszystkie prace na sumę przekraczającą tysiąc dolarów powinny być gwarantowane na piśmie.
Egzekwuj prawo do różnych opcji płatności. Nie płać gotówką. Próbuj płacić kartą kredytową, która daje większe możliwości ochrony konsumenta. Zapłatę za usługi rozłóż w czasie, pozostawiając ostatnią ratę na czas ukończenia projektu.
Jeśli podejrzewasz oszustwo, zgłoś to do jednostki BBB Scamtracker pod adresem www.bbb.org/scamtracker/chicagoalerts i pomóż tysiącom innych konsumentów uniknąć tego samego oszustwa.

Więcej informacji i porad na temat utrzymania domu zimą znajdziesz na stronie BBB. Polub nas na Facebooku, Twitterze i dodaj nas na Pintereście.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks