REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta Wysoka cena bezpłatnych produktów

Wysoka cena bezpłatnych produktów

-

Na „bezpłatny okresu próbny” oszuści nabierają konsumentów nie od dziś. Od niedawna jednak konsumenci zgłaszają nam na BBB.org/ScamTracker najnowszy dodatek do tej starej sztuczki – ofertę rozmaitych produktów zupełnie za darmo.

Na czym polega oszustwo

REKLAMA

Przeglądasz media społecznościowe i nagle widzisz niepowtarzalną ofertę. Firma przeprowadza limitowaną wyprzedaż, podczas której odzież, zabawki dla domowych zwierzaków, czy też jeszcze inne produkty dostępne są całkowicie za darmo po opłaceniu kosztów wysyłki. W niektórych przypadkach ofertą objęty jest tylko dany produkt, innym razem możesz zapełnić cały koszyk darmowym towarem i w dalszym ciągu płacisz tylko za koszty wysyłki.

Kiedy oferta zdaje się być zbyt piękna, by była prawdziwa, najczęściej taką właśnie jest. Konsumenci, którzy dali się skusić, zgłaszają, że po zapłaceniu od 10 do 15 dolarów za wysyłkę, nigdy nie otrzymują bezpłatnego towaru. Jeżeli wpadniesz w pułapkę, nie tylko nie otrzymasz zamówionych produktów, lecz nie będziesz w stanie skontaktować się z działem obsługi klienta.

Jak uchronić się przed oszustwami dotyczącymi bezpłatnych próbek

Uważaj na oferty zbyt piękne, by były prawdziwe. Mimo że nawet szanujące się firmy przeprowadzają atrakcyjne wyprzedaże, jeśli oferta jest wręcz niewiarygodna, przyjrzyj się jej uważnie jeszcze raz. Z biznesowego punktu widzenia przedsiębiorstwo nie będzie w stanie się utrzymać, jeśli będzie rozdawać produkty za darmo lub po cenach poniżej kosztów.
Sprawdź, od kogo kupujesz. Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszałeś o firmie oferującej wyprzedaż, poświęć parę minut na sprawdzenie jej. Przyjrzyj się ocenie firmy i opiniom klientów. Dobrym miejscem, aby zacząć, jest strona BBB.org.
Płać kartą kredytową. Jeśli podczas zakupów internetowych coś pójdzie nie tak, zawsze możesz zakwestionować zakup w firmie, która wydała kartę kredytową. W przypadku zastosowania innej formy płatności, najczęściej nie ma już szansy na odzyskanie funduszy.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat dobrych i bezpiecznych praktyk zakupów internetowych znajdziesz po angielsku w artykułach na stronie BBB.org, a w języku polskim na stronie „Dziennika Związkowego” w zakładce Porady/Poradnik klienta.

Pamiętaj, aby zawsze zgłaszać oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk lub je podejrzewasz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami, a także z jednostką BBB Scam Tracker, aby ostrzec innych.

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczyła: Joanna Marszałek

 

fot.bruce mars/Pexels.com

REKLAMA

Poprzedni artykułSekrety rodzinne
Następny artykułGdy nasze dziecko staje się dorosłe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks