REKLAMA

2129865725 views

REKLAMA

2129865724 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik klientaWymiana kart Medicare – ale nie przez oszusta

Wymiana kart Medicare – ale nie przez oszusta

-

W ostatnim czasie BBB zaobserwowało wzrost podejrzanych telefonów dotyczących nowych kart Medicare. Jak wiadomo karty ubezpieczenia zdrowotnego Medicare przechodzą spore zmiany mające na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa. Jak zwykle w takich przypadkach oszuści próbują skorzystać z powstałego zamieszania.

Na czym polega przekręt

REKLAMA

Konsument otrzymuje telefon od osoby podającej się za reprezentanta Medicare. Fałszywy agent informuje, że dzwoni w sprawie nowych kart Medicare, które wysyłane będą do odbiorców wiosną. Karty te będą lepiej zabezpieczone, ponieważ w miejsce numeru Social Security korzystają ze specjalnego numeru identyfikacyjnego Medicare Beneficiary Identifier.

Następnie dowiadujesz się, że jest problem z twoją kartą – albo została zgubiona, albo ktoś próbował użyć twojego numeru identyfikacyjnego. Aby rozwiązać problem, oszust prosi cię o podanie numeru Social Security.

W innej wersji oszust mówi, że aby uzyskać nową kartę Medicare, musisz dokonać wpłaty. Aby zakończyć proces w twoim imieniu, prosi cię o numer karty płatniczej lub informacje dotyczące innej formy płatności. Naciągacz może nawet poprosić cię o przesłanie mu pocztą twojej startej karty.

Jak się chronić

Zrozum, jak działa wymiana kart Medicare. Pamiętaj, że przedstawiciele federalnego programu Medicare nie telefonują do beneficjentów w sprawie wymiany kart. Warto również pamiętać, że nowe karty wydawane są bezpłatnie.

Nigdy nie ujawniaj poufnych informacji osobistych obcym. Nie udostępniaj ich osobom, które wydzwaniają do ciebie, a których usług nie zamawiałaś. W rozmowach telefonicznych nie potwierdzaj danych, nie podawaj nazwiska, adresu, numeru Social Security, ani żadnych innych danych.

Więcej informacji na temat tego oraz innych oszustw związanych z ubezpieczeniami znajdziesz na stronie internetowej BBB.org/HealthCareScam. Więcej informacji na temat korzyści płynących z programu Medicare znajdziesz na stronie Medicare.gov

Bezpłatnie przeszukuj naszą bazę firm wraz z oceną konsumentów pod adresem bbb.org

Pamiętaj, aby zawsze zgłaszać oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk lub je podejrzewasz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami, a także z jednostką BBB Scam Tracker, aby ostrzec innych.

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat. Więcej ważnych informacji dla konsumenta można znaleźć bezpłatnie pod adresem www.ask.bbb.org.
Polub nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie i LinkedInie.

 

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2121729609 views

REKLAMA

REKLAMA

2121729629 views

REKLAMA

REKLAMA

2123525949 views

REKLAMA

2121729640 views

REKLAMA

2121729649 views

REKLAMA

2121729653 views