REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaWiosenne targi – co warto wiedzieć

Wiosenne targi – co warto wiedzieć

-

Oficjalne rozpoczęcie kalendarzowej wiosny już za nami. Czas pomyśleć o projektach remontowo-budowlanych. O tej porze roku wielu konsumentów odwiedza lokalne targi domów, materiałów budowlanych i sprzętów domowych. Choć są one świetnym źródłem pomysłów i gromadzą wszystkich wykonawców pod jednym dachem, konsumenci powinni pamiętać, że zanim zwiążesz się umową z jednym z nich, powinieneś dobrze przeanalizować zebrane informacje.

Zanim zatrudnisz wykonawcę do prac remontowo-budowlanych odwiedzając targi domów, najpierw zapoznaj się z następującymi wskazówkami:

REKLAMA

Zapoznaj się planem targów i rozkładem stoisk. Odwiedź stronę internetową targów i zlokalizuj interesujące cię działy. Dowiedz się, czy na targach dostępne są rabaty i kupony, i przeczytaj opinie o sprzedawcach na stronie bbb.org
Przygotuj się. Stwórz listę pytań, które zadasz potencjalnym wykonawcom, abyś nie przeoczył niczego ważnego. Na targach bardzo łatwo o rozkojarzenie. Unikaj presji dokonania natychmiastowej decyzji na miejscu – ustal budżet i trzymaj się go!
Porównuj. Najpierw zbierz informacje, materiały marketingowe, zadawaj pytania. Rozmawiaj z właścicielami stoisk, pytaj o szczegóły dotyczące cen i usług, gwarancji i warunków. Pomyśl o oddzielnym adresie e-mailowym, stworzonym tylko na potrzeby otrzymywania korespondencji z targów. Unikniesz w ten sposób przeładowania prywatnej skrzynki e-mailowej nadmiarem materiałów.
Przez zawarciem umowy sprawdź licencję i ubezpieczenie. Upewnij się, że firma, z którą zdecydowałeś się współpracować, ma odpowiednie licencje i ubezpieczenia wymagane do pracy w twoim stanie lub powiecie.
Unikaj płatności z góry. Ogranicz zaliczkę do jednej trzeciej całościowego kosztu projektu. Rozłóż płatności w czasie w miarę postępu prac. Zdobądź szczegóły projektu na piśmie w formie kontraktu i żądaj paragonu za każdą wpłaconą sumę.
Znaj swoje prawa. W Stanach Zjednoczonych zgodnie z przepisami Federalnej Komisji Handlowej kontrakty na towary lub usługi przekraczające 130 dolarów mogą być anulowane w ciągu trzech dni od daty zawarcia. Sprzedawca musi poinformować cię o prawie do anulowania umowy w momencie jej zawierania i dostarczyć ci dwie kopie formularza.

Bezpłatnie przeszukuj naszą bazę firm wraz z oceną konsumentów pod adresem bbb.org

Pamiętaj, aby zawsze zgłaszać oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk lub je podejrzewasz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami, a także z jednostką BBB Scam Tracker, aby ostrzec innych.

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat. Więcej ważnych informacji dla konsumenta można znaleźć bezpłatnie pod adresem www.ask.bbb.org.
Polub nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie i LinkedInie.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

 

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2109560722 views

REKLAMA

REKLAMA

2109560954 views

REKLAMA

REKLAMA

2111357345 views

REKLAMA

2109561095 views

REKLAMA

2109561194 views

REKLAMA

2109561302 views