REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik klientaUwaga na fałszywe bilety na letnie koncerty

Uwaga na fałszywe bilety na letnie koncerty

-

Za nami pierwszy tydzień lata, a wraz z nim pierwsze letnie koncerty i imprezy. Jak co roku z bogactwa wydarzeń w rejonie Chicago, oprócz mieszkańców i gości, korzystają także oszuści, którzy nie przepuszczą okazji łatwego zarobku.

W rozpoczętym sezonie letnim Better Business Bureau, które działa na rzecz ochrony konsumentów w Chicago i północnym Illinois, ostrzega przed fałszywymi biletami i niebezpieczeństwami mogącymi wyniknąć z umawiania się z ich sprzedawcami – oszustami.

REKLAMA

Według Steve’a Bernasa, szefa BBB na region Chicago i północnego Illinois, fałszywe bilety nigdy nie były łatwiejsze do wyprodukowania. Jednocześnie zawsze tam, gdzie są emocje związane ze specjalnym wydarzeniem w mieście, są i złodzieje próbujący wykorzystać ten fakt. „Sprzedawcy fałszywych biletów wiedzą, że w przypadku prawdziwych fanów emocje i ekscytacja potrafią przysłonić zdrowy rozsądek i mądrość konsumencką. Dlatego należy zachować ostrożność, by nie zostać okradzionym przez przestępców sprzedających fałszywe bilety i kiepskiej jakości towar bez licencji” – mówi Bernas.

Oszustom bardzo łatwo „wcisnąć” fałszywe bilety na koncerty, w tym zbliżający się festiwal Lollapalooza. Nabywcy nawet nie wiedzą, że dali się nabrać, aż do ostatniej chwili, gdy wchodzą na salę koncertową. Dodatkowo coraz częściej słyszymy o niebezpiecznych sytuacjach, w których znaleźli się zarówno kupujący, jak i sprzedający przy dokonywaniu transakcji. Kopiowanie fałszywych biletów jest niezwykle łatwe. Wiemy od chicagowskiej policji, że aresztowano nawet członków gangów, którzy trudnili się tym procederem.

Aby ustrzec się przed zakupem fałszywych biletów i płynących z tego niebezpieczeństw, BBB radzi zastosować się do następujących wskazówek:

– Przed zakupem zawsze sprawdź ocenę sprzedawcy lub brokera w internecie. Możesz to zrobić za darmo na stronie bbb.org
– Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi zwrotów
– Gdy tylko jest to możliwe, płać kartą kredytową. Oferuje ona ochronę konsumencką, jakiej nie dają inne formy płatności
– Uważaj na reklamy w internecie. Sprzedawcy fałszywych biletów często posługują się reklamami typu pop-up, czyli wyskakującymi na ekranie komuptera

Więcej szczegółowych informacji oraz wskazówek, jak uniknąć oszustw, znajdziesz na stronie internetowej https://www.bbb.org/tickets/.

Pamiętaj, aby zawsze zgłaszać oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk lub je podejrzewasz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami, a także z jednostką BBB Scam Tracker, aby ostrzec innych.

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczyła: Joanna Marszałek

fot.WendyWei/Pexels.com

REKLAMA

2122568648 views

REKLAMA

REKLAMA

2122568665 views

REKLAMA

REKLAMA

2124364985 views

REKLAMA

2122568675 views

REKLAMA

2122568681 views

REKLAMA

2122568685 views