REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik klientaSpadek liczby fałszywych agentów IRS. Nareszcie

Spadek liczby fałszywych agentów IRS. Nareszcie

-

fot.Jim Lo Scalzo/EPA
fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Najczęstszym zgłoszeniem do naszego biura jest oszustwo podatkowe, znane również jako oszustwo „na agenta IRS”. W pierwszym roku działania specjalnej jednostki internetowej BBB Scam Tracker co czwarte doniesienie dotyczyło fałszywych przedstawicieli skarbówki. Jednak od czasu, gdy w październiku policja zorganizowała obławę na centralę telefoniczną w Mumbaju w Indiach i aresztowała 70 podejrzanych, BBB zaobserwowało zdecydowany spadek liczby nowych zgłoszeń.

REKLAMA

To popularne oszustwo polegało na podszywaniu się pod agentów IRS w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Fałszywi reprezentanci urzędu grozili swoim ofiarom karami finansowymi, procesami sądowymi, a nawet aresztowaniem, jeśli nie zapłacą rzekomo zaległych podatków. Co tydzień jednostka BBB Scam Tracker otrzymywała średnio 200 zgłoszeń tego typu oszustwa. Po październikowej interwencji policji liczba tych zgłoszeń obniżyła się do 11 przypadków tygodniowo – to prawie 95-procentowy spadek!

Natychmiastowe odzwierciedlenie sukcesu akcji w danych BBB jest naprawdę niezwykłe. Dowodzi, że bezpośrednie zgłoszenia od konsumentów są naprawdę ważne, gdyż pozwalają lepiej zrozumieć mechanizm działania oszustów. Niestety wiemy również, że naciągacze stale szukają nowych okazji, by nabrać swoje ofiary. I choć mamy nadzieję, że fałszywi agenci nie będą od nikogo kradli przynajmniej przez jakiś czas, to będziemy trzymać rękę na pulsie, żeby zawiadomić konsumentów, gdy oszuści znajdą sobie jakąś nową sztuczkę.

Według dostępnych raportów, w momencie, gdy dokonano policyjnej obławy w Mumbaju, w centrali telefonicznej pracowało 770 pracowników. 70 zostało oskarżonych o oszustwo i inne przestępstwa.

Dla konsumentów jednostka BBB Scam Tracker jest ważnym źródłem wiedzy i dostępu do raportów o oszustwach na ich terenie. Osoby, które padły ofiarą oszustwa lub podejrzewają nieuczciwe działanie przedsiębiorstw proszone są o zgłoszenie tego na stronie internetowej www.bbb.org/scamtracker/chicago. Zgłoszenie jest anonimowe i pomaga konsumentom uczyć się na błędach innych.

Steve Bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2123267859 views

REKLAMA

REKLAMA

2123267876 views

REKLAMA

2125064196 views

REKLAMA

2123267886 views

REKLAMA

2123267892 views

REKLAMA

2123267896 views