REKLAMA

2130365487 views

REKLAMA

2130365486 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik klientaPodaruj na święta swoje zainteresowanie

Podaruj na święta swoje zainteresowanie

-

Okres świąteczny to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, gdy możemy cieszyć się ich obecnością. To również znakomita okazja nadrobienia towarzyskich zaległości. Szansa, by posłuchać co innych i tego, co zmieniło się w ich życiu. Better Business Bureau zachęca do wykorzystania świątecznych spotkań do omówienia z krewnymi i przyjaciółmi dręczących ich problemów.

Zbyt często takie spotkania są wypełnione rozrywką, wówczas przepada okazja do przeprowadzenia poważnych rozmów. Ten cenny czas można wykorzystać do omówienia spraw, które mogą okazać się niezwykle pomocne.

REKLAMA

BBB odwiedza wielu starszych ludzi, których oszukano. Oszuści, złodzieje tożsamości i podejrzani doradcy finansowi wykorzystują łatwowierność osób starszych i brak znajomości najnowszych technologii.

Tych problemów i spowodowanych przez nie szkód można uniknąć rozmawiając wcześniej o nich z naszymi bliskimi.
Większość pytań czy skarg seniorów składanych do BBB generalnie dotyczy trzech spraw: zdrowia, finansów i warunków życiowych. Większość ludzi nie zalicza się do ekspertów w żadnej z tych dziedzin. Każdy z nas jednak może zadawać pytania.

Kwestie finansowe to problem numer dwa spędzający seniorom sen z powiek. Udzielenie im pomocy w uzyskaniu potrzebnych porad finansowych stanowi wyraz troski o ich dobro. Świadczenia emerytalne, sporządzenie testamentu, czy ubezpieczenie – to dziedziny, w których seniorzy szczególnie potrzebują pomocy.

BBB otrzymuje wiele skarg w sprawie oszustw i podejrzanych ofert finansowych. Zapewnienie, że krewny lub przyjaciel ma kogoś, do kogo może się zwrócić w wyjaśnieniu szczegółów podejrzanej oferty finansowej, może być cennym prezentem, jaki komuś możemy zaoferować.
Warunki życiowe to trzecia dziedzina, w której ludzie starsi potrzebują pomocy. Jak długo powinien senior mieszkać w obecnym domu? Czy powinien przeprowadzić się do mniejszego? Ile będzie kosztować przeprowadzka? Czy w nowym miejscu będą mogli zawrzeć nowe znajomości? To tylko niektóre pytania, na które wielu twoich bliskich może szukać odpowiedzi.

Ważne, by zdać sobie sprawę z faktu, że nie musicie znać odpowiedzi na te, czy inne pytania. Twoi krewni nie oczekują byś był ekspertem. Samo wykazanie zainteresowania może okazać się pomocne w rozpoczęciu rozmowy o nurtującym ich problemie. BBB może być częścią jego rozwiązania.

Steve Bernas

fot.pixabay.com

REKLAMA

2126282027 views

REKLAMA

REKLAMA

2126282044 views

REKLAMA

REKLAMA

2128078364 views

REKLAMA

2126282054 views

REKLAMA

2126282058 views

REKLAMA

2126282062 views