REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta Oszuści gwarantują sportowe emocje

Oszuści gwarantują sportowe emocje

-

fot.Mike Nelson/EPA

Fani chicagowskich Cubsów to nie jedyni czekający na kolejne zwycięstwo drużyny w decydującym meczu. Podczas gdy zdobywcy World Series kontynuują grę w playoffach, oszuści tylko czekają, aby na tym skorzystać.

REKLAMA

Fałszywi sprzedawcy biletów wiedzą, że sportowe emocje często przysłaniają zdrowy rozsądek oraz mądrość konsumencką. Choć koniki sprzedający bilety bezpośrednio przed wydarzeniem po zawyżonych cenach to żadna nowość, teraz bardziej niż kiedykolwiek zalecana jest ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustów sprzedających fałszywe bilety.

Jesienny bejsbol wraz ze sportowymi emocjami zazwyczaj przynosi ze sobą falę podejrzanych sprzedawców oferujących nielicencjonowane towary wątpliwej jakości. Nie wpadaj w pułapkę ofert zbyt pięknych, by były prawdziwe. Ostrzegaj innych kupujących, którzy wydają dolary na oficjalnie wyglądające podróbki.

Aby nie dać się oszukać, zastosuj się do następujących wskazówek BBB:

– Nabywaj bilety od renomowanego pośrednika lub sprzedawcy. Istnieją znane firmy, które sprzedają bilety od lat. Wiele z nich jest akredytowanych przez Better Business Bureau.

– Sprawdź źródło. Poznaj różnicę między profesjonalnym brokerem biletów (uczciwym i akredytowanym sprzedawcą), konikiem (działalność którego nie jest kontrolowana ani licencjonowana) oraz zwykłym oszustem sprzedającym fałszywe bilety. Ocenę sprzedawcy lub brokera znajdziesz bezpłatnie na stronie ask.bbb.org

– Jeśli kupujesz towary przez internet, używaj tylko licencjonowanych stron. Szukaj symbolu kłódki w pasku adresowym tuż przy nazwie strony – sygnalizuje, że masz do czynienia z bezpiecznym systemem kupna. Nie klikaj na linki w niezamawianych e-mailach czy reklamach internetowych; tworzenie stron przypominających w nazwie znane firmy do powszechna sztuczka oszustów.

– Dowiedz się, jakie są przepisy dotyczące zwrotów zakupionego towaru. Bilety kupuj tylko od sprzedawcy, który oferuje jasne szczegóły dotyczące warunków zwrotu.

– Jeśli możesz, płać kartą kredytową. Oferuje ona najlepszą ochronę konsumencką, której nie dają inne formy płatności. Karty debetowe, przelewy i transakcje gotówkowe są ryzykowne. Jeżeli bilety okażą się fałszywe, nie będziesz w stanie odzyskać pieniędzy.

– Ostrzegaj innych! Przypadki oszustw znane są zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających przez internet. Mieliśmy nawet do czynienia z tragicznym incydentem, w którym osoba po zaaranżowaniu transakcji przez internet, została zaatakowana, okradziona lub nawet straciła życie.

Jeżeli zostałeś oszukany, zgłoś to odpowiednim władzom, a także w systemie Better Business Bureau Scam Tracker, aby ostrzec innych: www.bbb.org/scamtracker/Chicago

Wiarygodne informacje, listy firm akredytowanych przez BBB według branż, w tym sprzedawców biletów oraz opinie na temat lokalnych przedsiębiorstw oraz organizacji charytatywnych godnych zaufania, można znaleźć pod adresem ask.bbb.org/chicago

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat. Więcej ważnych informacji dla konsumenta można znaleźć bezpłatnie pod adresem www.ask.bbb.org. Odwiedź nas również na Facebooku, Twitterze i Pintereście.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks