REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaOstrzeżenie w sprawie Restaurant.com

Ostrzeżenie w sprawie Restaurant.com

-

fot.Kaboompics/Karolina/pexels.com
fot.Kaboompics/Karolina/pexels.com

Sposób prowadzenia Restaurant.com oraz historia skarg na firmę budzą sporo wątpliwości. W związku z tym BBB postanowiło wydać ostrzeżenie w sprawie korzystania z usług tej firmy.

REKLAMA

Restaurant.com sprzedaje karty podarunkowe do restauracji w całym kraju. Na swojej stronie internetowej podaje, że współpracuje z ponad 20 tys. lokali w kraju. Postanowiliśmy przyjrzeć się firmie bliżej; chociaż największa ilość skarg dotyczy regionu poza Chicago, siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Arlington Heights.

Zgodnie z procedurą ustanowioną przez radę Better Business Bureau (CBBB), skargami na Restaurant.com zajmuje się oddział BBB na Chicago i Północne Illinois. Jedną z funkcji BBB jest ustalanie standardów uczciwości w biznesie i monitorowanie ich wypełniania.

W ciągu ostatnich trzech lat do BBB wpłynęły 253 skargi dotyczące Restaurant.com – zarówno od osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Przegląd tych skarg i zarzutów pozwolił nam ustalić pewien schemat w zachowaniu rynkowym firmy. Polegał on głównie na tym, że osoby indywidualne, które zakupiły kartę podarunkową na stronie Restaurant.com, nie były w stanie zrealizować jej we wskazanych lokalach gastronomicznych. Wielu konsumentów zwraca również uwagę na fakt, że w chwili próby realizacji karty, wiele restauracji widniejących na kuponie już nie istniało.

Kolejny problem polegał na tym, że wiele restauracji dowiadywało się o swojej rzekomej promocji, oferowanej na stronie Restaurant.com, dopiero w chwili, gdy goście próbowali zrealizować swoje karty podarunkowe. W niektórych przypadkach goście musieli pogodzić się z utratą pieniędzy wynikającą z niezrealizowanej promocji, albo próbować wypracować jakieś rozwiązanie z kierownictwem poszczególnych restauracji.

Spośród 245 skarg, które wpłynęły na firmę, 57 zostało złożonych w ostatnich 12 miesiącach. W większości przypadków firma odpowiedziała na zarzuty, jednak sześć przypadków nadal pozostaje nierozwiązanych. Na stronie BBB firma Restaurant.com obecnie nie ma oceny (“No Rating”) z powodu toczącej się ewaluacji przedsiębiorstwa.

Wewnętrzne śledztwo przeprowadzone przez BBB ujawniło, że spośród 20 restauracji znajdujących się na liście promocyjnej Restaurant.com 13 faktycznie współpracowało z firmą, 6 nie wiedziało, że znajduje się na liście i nie akceptowało kuponów przez nią wydanych, a jedna restauracja, która również znajdowała się na liście Restaurant.com, już nie istnieje.

W odpowiedzi na pierwszy list wysłany przez BBB w październiku 2015 r., informujący Restaurant.com o swoich wątpliwościach, firma nadesłała listę kroków, które zamierza podjąć w celu ulepszenia swoich praktyk biznesowych. Ponieważ liczba i rodzaj skarg nie uległy zmianie, w kwietniu 2016 r. poinformowaliśmy firmę oficjalną drogą o niewywiązaniu się ze swoich obietnic. Tym razem nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszą korespondencję.

Jeżeli chcesz sprawdzić uczciwość danej firmy i poznać ocenę osób, które skorzystały z jej usług, odwiedź naszą bezpłatną bazę danych pod adresem www.ask.bbb.org. Polub nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2116254975 views

REKLAMA

2116255190 views

REKLAMA

REKLAMA

2118051569 views

REKLAMA

2116255313 views

REKLAMA

2116255402 views

REKLAMA

2116255498 views