REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaKoniec roku, początek sezonu podatkowego. Również dla oszustów

Koniec roku, początek sezonu podatkowego. Również dla oszustów

-

Wraz z końcem roku wiele osób zaczyna przygotowywać się do rozliczania podatków. W trwającym jeszcze świąteczno-noworocznego nastroju nie zapomnijmy o zagrożeniach i ryzyku z tym związanym. BBB oferuje konsumentom i właścicielom firm garść porad, które pozwolą zabezpieczyć ważne informacje podatkowe i uniknąć oszustw związanych z rozliczaniem podatków.

W 2016 roku BBB przyjęło około 2700 skarg związanych z przygotowaniem podatków oraz pokrewnymi serwisami (wliczając w to usługi księgowych). Średnia suma, o którą toczył się spór w każdej z tych skarg wynosiła 350-400 dolarów.

REKLAMA

Oszustwa związane z podatkami są coraz bardziej powszechne. W 2016 r. do naszej specjalnej jednostki BBB Scam Tracker wpłynęło średnio 6500 zgłoszeń dotyczących osób podających się za przedstawicieli amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS). Dla ścisłości, to 20 proc. wszystkich skarg otrzymanych przez Scam Tracker w 2016 roku.

W skargach na fałszywych agentów IRS bardzo często przewijał się element stosowania taktyk zastraszania (groźby aresztowaniem), izolacji (uniemożliwianie rozmowy z członkami rodziny na temat domniemanego problemu podatkowego) oraz presji do podjęcia natychmiastowych działań. Oszuści często stosują wszystkie trzy taktyki, aby zmusić swe ofiary do spełnienia ich żądań.

BBB współpracuje z IRS przekazując federalnej agencji podejrzane numery telefonów podane przez konsumentów, od których wpłynęły skargi. Stróżowie prawa zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i korzystać z danych zebranych przez Scam Tracker w celu zapobiegnięcia dalszym oszustwom.

Do walki z oszustwami podatkowymi mogą przyczynić się również sami konsumenci i właściciele przedsiębiorstw.

Korzystaj z usług wiarygodnych serwisów rozliczających podatki. Jeżeli z danej firmy korzystasz po raz pierwszy, sprawdź jej ocenę i profil biznesowy na naszej stronie BBB.org

Chroń swoje poufne dane osobiste. To dane umożliwiające identyfikacje danej osoby, a należą do nich: data urodzenia, numer Social Security, numery kont bankowych itp.

Szukając informacji IRS w internecie lub rozliczając podatki elektronicznie, przyjrzyj się uważnie stronie internetowej, upewniając się, że masz do czynienia z autentyczną witryną irs.gov

Obchodź się ostrożnie z ważnymi informacjami (np. od twojego pracodawcy) otrzymanymi drogą elektroniczną. Ściągaj i otwieraj je tylko na bezpiecznym komputerze, najlepiej chronionym hasłem.

Zapoznaj się z mechanizmem działania oszustów i zwracaj uwagę na znaki ostrzegawcze. Należą do nich: podejrzane telefony z IRS, zwłaszcza gdy nie dostałeś od skarbówki żadnej oficjalnej korespondencji drogą pocztową, elementy gróźb i zastraszania w otrzymywanych wiadomościach, żądania natychmiastowej płatności zwłaszcza przelewem, przedpłaconą kartą debetową lub podarunkową. Więcej informacji na temat rozpoznawania oszustw znajdziesz pod adresem BBB.org/taxscams

Recenzje firm, oceny przedsiębiorstw, cenne wskazówki, a także formularz złożenia skargi znajdziesz na stronie bbb.org. Listy lokalnych firm akredytowanych przez BBB według branży oraz oceny przedsiębiorstw i organizacji charytatywnych w twojej okolicy, znajdziesz na stronie askbbb.org/chicago.

Zgłaszaj wszelkie próby oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa lub podejrzewasz nieuczciwą działalność, zgłoś to odpowiednim władzom, lecz również do naszej specjalnej jednostki Scam Tracker, aby ostrzec innych.

Polub nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie i LinkedInie.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2097864691 views

REKLAMA

REKLAMA

2097864924 views

REKLAMA

REKLAMA

2099661316 views

REKLAMA

2097865067 views

REKLAMA

2097865168 views

REKLAMA

2097865278 views