REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaInternetowy producent mebli do przechowywania broni oszukał ponad tysiąc klientów

Internetowy producent mebli do przechowywania broni oszukał ponad tysiąc klientów

-

Wyjątkowo dużo skarg wpłynęło od konsumentów z Illinois na firmę produkującą meble do przechowywania broni z Missouri – Rough Country Rustic Furniture, LLC. Tylko w rejonie Chicago zgłoszono na nią 18 zażaleń, zaś ogółem wpłynęło ich 1600. Liczne skargi i negatywne recenzje sprawiły, że przedsiębiorstwo zyskało sobie niską ocenę „F” w BBB.

24 lipca, po wcześniejszych dwóch ostrzeżeniach wydanych przez biuro BBB na rejon Missouri i południowego Illinois, firma Rough Country Rustic Furniture zawiesiła swoją działalność.

REKLAMA

31 lipca prokurator generalny Missouri Josh Hawley złożył pozew przeciwko właścicielom firm Rough Country Rustic Furniture, LLC oraz Rustic Concealment Solutions, LLC – Josephowi Victorowi Rossowi i jego żonie Ashley Nicole Dillard.

Według pozwu firmy oraz ich właściciele stosowali nieuczciwe i oszukańce praktyki biznesowe przy sprzedaży internetowej swoich produktów – mebli i dekoracji.

Ze skarg konsumentów składanych składanych w BBB oraz w biurze prokuratora dowiadujemy się, że firma pobierała opłaty za towar, który nigdy nie trafiał do konsumentów lub w niektórych przypadkach klientom dostarczano wadliwe produkty. Firma nie wydawała również konsumentom obiecanych zwrotów i nie odpowiadała na telefony i e-maile.

Mimo że w grudniu 2017 oraz maju 2018 roku BBB ostrzegało konsumentów w sprawie Rough Country Rustic Furniture, w dalszym ciągu otrzymujemy ponad 100 skarg miesięcznie na firmę.

Pozwy przeciwko przedsiębiorstwu wniosły instytucje finansowe, dostawcy, przewoźnicy i indywidualni konsumenci. Wysokość roszczeń wobec firmy sięga już prawie milion dolarów.

Ze strony internetowej firmy, roughcountryrusticfurniture.com, wynika, że nie przyjmuje już ona zamówień produktów. Wiele z nich to różnego rodzaju skrytki do przechowywania broni.

Konsumenci, którzy nie otrzymali zamówionych produktów lub obiecanego zwrotu pieniędzy od firmy Rough Country Rustic Furniture powinni składać skargi w BBB.

Osoby, które rozważają kupno mebli przez internet, powinny zastosować się do następujących wskazówek zebranych przez BBB:

Dobrze zweryfikuj firmę i jej właścicieli, zanim podpiszesz kontrakt, przekażesz poufne informacje osobiste lub wpłacisz pieniądze. Sprawdź ocenę firmy na stronie internetowej bbb.org lub dzwoniąc pod numer 312-832-0500.

Przeczytaj oceny w internecie w kilku źródłach, aby otrzymać optymalną i obiektywną ocenę firmy.

Przed sfinalizowaniem zakupu uważnie przeczytaj warunki kupna i zwrotów. Upewnij się, że wszystko rozumiesz. Czy wiesz, co robić, jeśli otrzymasz produkt inny od tego, który jest reklamowany?

W miarę możliwości płać kartą kredytową – zapewnia ona lepszą ochronę konsumenta w przypadku niedoręczenia towaru.

Jeśli nie otrzymałeś zamówionego produktu, oprócz sprzedawcy skontaktuj się z instytucją finansową, która wydała twoją kartę kredytową,

Jeżeli dana firma nie dotrzymała słowa, nie dostarczyła produktu w obiecanym czasie i nie zwróciła ci pieniędzy, złóż skargę w BBB, w biurze prokuratury lub w Federalnej Komisji Handlu (Federal Trade Commission, FTC)

Pamiętaj, jeżeli podejrzewasz oszustwo, koniecznie zgłoś to do www.bbb.org/scamtracker, aby ostrzec innych. Bezpłatnie przeszukuj naszą bazę danych ask.bbb.org, aby znaleźć wiarygodne przedsiębiorstwa oraz więcej cennych porad dla konsumentów. Polub nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczyła: Joanna Marszałek

 

 

fot.www.roughcountryrusticfurniture.com/screenshot

REKLAMA

2107785080 views

REKLAMA

REKLAMA

2107785312 views

REKLAMA

2109581703 views

REKLAMA

2107785453 views

REKLAMA

2107785552 views

REKLAMA

2107785660 views