REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta Drugie ostrzeżenie ws. firmy skupującej paski do glukometru

Drugie ostrzeżenie ws. firmy skupującej paski do glukometru

-

Better Business Bureau w regionie Chicago i północnego Illinois wydało już drugie oficjalne ostrzeżenie dotyczące firmy Surplus Diabetic Supplies, LLC, w internecie działającej pod nazwą Cashnowoffer.com. Firma ma chicagowski adres skrzynki pocztowej P.O. Box 34638, Chicago, IL, 60634.

Internetowa firma reklamuje program skupu pasków do glukometrów od pacjentów. Przedsiębiorstwo zignorowało liczne wcześniejsze ostrzeżenia i prośby BBB dotyczące zaprzestania nieuczciwych praktyk.

REKLAMA

Zażalenia, które napływają praktycznie od początku roku dotyczą nieotrzymania obiecanej płatności za wysłane na adres firmy paski testowe. Firma reklamuje, że płatności dokonuje w ciągu 24 godzin. Konsumenci skarżą się również na brak kontaktu z przedstawicielami i nieodpowiadanie na zapytania. W ostatnim czasie pojawiły się również skargi od konsumentów, którzy otrzymali czeki, lecz które okazały się być bez pokrycia.

Pierwsze ostrzeżenie w sprawie Surplus Diabetic Supplies, LLC BBB wydało w maju 2018 r. po tym, jak początkowe śledztwo wykazało powtarzający się schemat skarg od konsumentów. Od tego czasu firma zgromadziła dodatkowych 182 skarg i łącznie ma teraz 447 skarg do BBB złożonych przez mieszkańców 46 stanów. W skali ocen od A+ do F zyskała sobie niechlubne „F”.

BBB skontaktowało się z firmą w styczniu, maju, wrześniu i ostatnio w październiku 2018 roku. W rozmowach przedstawiciele zapewniali o zamiarze „oczyszczenia się ze wszystkich zarzutów związanych z byłym właścicielem firmy”. W ostatnim czasie firma obiecała wyeliminować ze swoich reklam gwarancję płatności w ciągu 24 godzin, a także wyraziła chęć zatrudnienia dodatkowego personelu w celu obsługi zamówień, odpowiadania na skargi oraz wypłacenia zaległym sum konsumentom. Do tej pory firma rozwiązała zaledwie niewielką liczbę skarg i nie dokonała obiecanej modyfikacji swoich reklam. BBB nadal otrzymuje formalne skargi, telefony, e-maile oraz raporty ze Scam Tracker dotyczące firmy.

Najwięcej skarg na firmę wpłynęło ze stanów Kalifornia, Ohio, Floryda, Nowy Jork i Pensylwania. Pod względem ilości skarg Illinois jest na 11 miejscu.

BBB będzie kontynuować próby podejmowania kontaktu z firmą, jednak konsumentom zaleca się ostrożność w korzystaniu z jej usług, w związku z powtarzającym się schematem skarg.

Cynthia K. z Elgin w Illinois wysłała firmie siedem pudełek niezużytych pasków do glukometrów o wartości 42 dol. za każde. Uważnie zastosowała się do wskazówek wytyczonych przez firmę. Zachowała numer przesyłki i upewniła się, że została ona doręczona 5 września. Dwa tygodnie później kobieta zaczęła upominać się o pieniądze, których nie otrzymała. W odpowiedzi firma stwierdziła, że zgubiła przesyłkę i „jest w trakcie szukania jej”. Wiele tygodni później konsumentka nadal nie otrzymała zapłaty, a firma nie zaproponowała satysfakcjonującego rozwiązania. Kilkanaście telefonów i e-mailów pozostaje bez odpowiedzi.

Według krajowego stowarzyszenia rad farmaceutycznych (National Association of Boards of Pharmacy, NABP), w niektórych stanach sprzedaż urządzeń medycznych, w tym pasków testowych, może być dokonywana jedynie przez licencjonowanych dystrybutorów. Dzieje się tak ze względu na bezpieczeństwo transportu i przechowywania tego typu urządzeń. Stąd sprzedaż pasków firmom takim jak Surplus Diabetic Supplies przez pacjentów może być nielegalna.

Jeżeli paski testowe do glukometrów nie są przechowywane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności, mogą stracić precyzyjność pomiaru. W rezultacie pacjenci mogą dawkować sobie nieprawidłową ilość insuliny, co może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci.

Dodatkowo skupowanie i odsprzedawanie urządzeń medycznych, za które zapłaciły firmy ubezpieczeniowe lub agencje rządowe, jest bezprawne i może być ścigane na drodze sądowej. Więcej informacji na temat wymogów wobec dystrybutorów sprzętu medycznego udzieli lokalna rada farmaceutyczna.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczyła: Joanna Marszałek

fot.stevepb/pixabay.com

REKLAMA

Poprzedni artykułDuszno mi, Panie
Następny artykułLek na łysienie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks