0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaCyberprzestępczość a małe firmy i konsumenci

Cyberprzestępczość a małe firmy i konsumenci

-

fot.123RF Stock Photos

Wszyscy jesteśmy w jakiś sposób związani z małymi firmami – jeśli nie jesteśmy ich właścicielami, to być może jesteśmy ich pracownikami albo klientami. Dlatego najnowsze badanie na temat cyberprzestępczości przeprowadzone przez BBB jest równie ważne zarówno dla konsumentów, jak i właścicieli przedsiębiorstw.

Dwa lata temu mówiło się, że cyberataki na małe firmy to tylko kwestia czasu. I słusznie – dziś mówi się już o tym, jak rozpoznać atak i ustalić, kiedy do niego doszło. Ta wiedza może być bardzo przydatna nie tylko dla samych firm, lecz również ich klientów.

REKLAMA

Opublikowane niedawno ogólnokrajowe badanie BBB dotyczące małych przedsiębiorstw w Ameryce Północnej oferuje szczegółowy wgląd w zagadnienia cyberbezpieczeńtwa oraz zagrożeń w sektorze małych firm, na którym opiera się amerykańska gospodarka.

Alarmujące 50 proc. przedsiębiorstw, które wzięły udział w badaniu zgłosiło, że w przypadku ataku hakerów byliby w stanie przetrwać tylko miesiąc.

60 procent miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym stanowią małe firmy, które obsługują dosłownie miliony konsumentów. Aby nadal były one podstawą naszej gospodarki, konieczne jest ich lepsze wsparcie i edukacja.

Z raportu BBB wynika m.in., że:

– Ponad 90 proc. ataków hakerskich na małe firmy ma swój początek w e-mailach podszywających się pod osobę lub instytucję i wyłudzających poufne informacje osobiste.

– 90 proc. tych e-maili zawiera ransomware – rodzaj oprogramowania wymuszającego okup.

– Tylko 50 proc. właścicieli firm ma świadomość, że jeśli dojdzie do cyberataku, bank nie bierze odpowiedzialności za poniesione straty.

Większość właścicieli małych firm rozumie potrzebę ochrony przed najbardziej powszechnymi atakami – złośliwego i wymuszającego okup oprogramowania. Stąd 81 proc. z nich używa programu antywirusowego, a 76 procent ma zapory sieciowe (ang. firewall). Ale już jedno z najbardziej efektywnych narzędzi – edukacja pracowników – stosowane jest przez mniej niż połowę ankietowanych przedsiębiorstw.

Raport BBB koncentrował się wokół zagadnienia cyberprzestępczości z trzech różnych perspektyw: standardów cyberbezpieczeństwa, najlepszych praktyk oraz analizy kosztów w stosunku do korzyści. Jednym z kluczowych odkryć raportu jest fakt, że dobrowolne dotychczas standardy cyberbezpieczeństwa ustanowione przez National Institute for Standards and Technology stają się obowiązkowe na niektórych rynkach. Właśnie te standardy są podstawą organizowanego przez BBB szkolenia pt. „Pięć kroków do lepszego cyberbezpieczeństwa w biznesie” dostępnego na stronie www.bbb.org/cybersecurity.

Mamy nadzieję, że nasze badanie pomoże ochronić małe firmy i ich dane, lecz również ich klientów i całe społeczności. Kompletny raport z badania można znaleźć na stronie www.bbb.org/stateofcybersecurity

Listy firm akredytowanych przez BBB według branż oraz opinie na temat lokalnych przedsiębiorstw oraz organizacji charytatywnych można znaleźć pod adresem ask.bbb.org/chicago

BBB pomaga konsumentom znaleźć wiarygodne firmy, marki i organizacje charytatywne godne zaufania już od ponad stu lat. Więcej ważnych informacji dla konsumenta można znaleźć bezpłatnie pod adresem www.ask.bbb.org. Odwiedź nas również na Facebooku, Twitterze i Pintereście.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2091310261 views

REKLAMA

2091310560 views

REKLAMA

2093107019 views

REKLAMA

2091310841 views

REKLAMA

2091310987 views

REKLAMA

2091311131 views