REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta BBB: Uwaga na karty upominkowe dla przyszłych mam od "Jenny B."

BBB: Uwaga na karty upominkowe dla przyszłych mam od “Jenny B.”

-

Karty upominkowe (gift cards) dla przyszłych mam od „Jenny B.” znalazły się w samym centrum oszustwa, przed którym konsumentów w Illinois ostrzega Better Business Bureau (BBB).

Jest ono związane ze wzbudzającym liczne wątpliwości programem marketingowym Mother’s Lounge, LLC. To firma z Pleasant Grove w stanie Utah, która wysyła karty upominkowe różnych sklepów internetowych.

REKLAMA

Do tej pory biuro BBB obsługujące północną część stanu Nevada i Utah potwierdziło piętnaście firm związanych z Mother’s Lounge, LLC., w tym Thoughtful Gift Cards i Canopy Couture.

Karty upominkowe wysyłane są do adresatów w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w kopertach bez adresu zwrotnego. Jest to prawdopodobnie taktyka marketingowa, która ma sprawić, że list ma przypominać pocztę od znajomego.

Wewnątrz znajduje się okolicznościowa kartka z gratulacjami dla przyszłej mamy z podpisem „Jenny B.” oraz szereg kart upominkowych i kuponów na artykuły dla dzieci i świeżo upieczonych mam.

Konsumenci, którzy złożyli skargę do BBB, twierdzą, że po dodaniu numeru karty upominkowej do zamówienia wzrosły koszty wysyłki towaru ze sklepu internetowego.

BBB zwróciło się z pytaniem do właściciela Mother’s Lounge, Jeanette Pierce, w tej sprawie, ale nie otrzymało żadnej odpowiedzi. BBB uważa, że ​​firma powinna zmodyfikować lub przerwać kampanię reklamową, ponieważ konsumenci są zdezorientowani. Podkreślono, że cena za produkt lub wysyłkę nie powinna być wyższa po użyciu kart upominkowych.

Ponadto po przeglądzie ponad 40 skarg od konsumentów, którzy dokonali zakupów w tych sklepach internetowych, ustalono, że zgłosili oni, że otrzymany towar był niższej jakości niż oczekiwano.

BBB nie ustaliło  z jakiej listy mailingowej korzysta firma, jednak nie wszystkie kobiety otrzymujące kartki są w ciąży.

Przy okazji BBB zaleca wszystkim konsumentom korzystających z kart upominkowych:

  • Przeczytaj tekst umieszczony drobnym drukiem. Sprawdź na karcie upominkowej i jej opakowaniu wszelkie informacje dotyczące opłat, dat ważności oraz warunków. Niektóre firmy pobierają opłaty za usługi lub ograniczają kartę upominkową do zakupów „tylko w ich sklepie”, co czyni ją bezużyteczną przy zakupach online.
  • Zacznij od Trust®.  Ważne jest, aby nabywać karty upominkowe ze źródeł, które znasz i którym ufasz. Odwiedź bbb.org, aby sprawdzić profil biznesowy firmy sporządzony przez BBB. Wybieraj firmy wiarygodne, akredytowane przez BBB. Wyszukując na stronie BBB.org informacji na temat firmy, sprawdź jej ocenę, historię skarg i recenzje klientów.
  • Dokładnie sprawdź kartę i jej opakowanie. Upewnij się, że opakowanie nie było naruszone. Upewnij się, że numer PIN na odwrocie karty upominkowej nie był widoczny. Powinien być przykryty naklejką.
  •  Zgłoś próbę oszustwa do BBB Scam Tracker. Przyłącz się do swojego lokalnego BBB Scam Tracker Team. Zgłoś oszustwo na stronie www.bbb.org/scamtracker, aby ostrzec innych.

 

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczyła: Joanna Marszałek

fot.Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks