REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta BBB przestrzega przed konikami

BBB przestrzega przed konikami

-

 

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

W sezonie, kiedy chicagowskie drużyny baseballowe mają najlepszy od wielu lat początek rozgrywek, coraz więcej fanów Cubs i White Sox szuka biletów na mecze obu zespołów. Pamiętajmy, że oszuści i koniki z takim samym zapałem spoglądają na udany sezon, jak poszukujący biletów kibice.

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że oszuści dla własnych celów chcą wykorzystać nasze entuzjastyczne zainteresowanie sportem.  Nie pozwólmy jednak, by emocje wygrywały ze zdrowym rozsądkiem. Okazja jest dobra tylko wtedy, gdy otrzymujemy w zamian coś wartościowego. Czasem podrobiony bilet może okazać się jedynym pokwitowaniem za wydane pieniądze.

Oto kilka porad, jak uniknąć zgrzytania zębami po zakupie biletów na mecze sportowe. Te uwagi, oczywiście, dotyczą zakupu biletów na jakiekolwiek imprezy masowe.

 Nie kupuj w ostatniej chwili. Ofiarą koników padają zdesperowani kibice szukający biletów na krótko przed rozpoczęciem imprezy. Mając do czynienia z takimi oszustami, możesz pozostać z biletami, za które mocno przepłaciłeś.

 Korzystaj z usług licencjonowanych pośredników. Jeśli nie kupujesz biletu w kasie stadionu lub na portalu drużyny, to upewnij się, że twój pośrednik jest członkiem National Association of Ticket Brokers (NATB). Organizacja ta daje 200 proc. gwarancji, że zamówione bilety przyjdą na czas. Takiej gwarancji nie oferują inni sprzedawcy.

– Sprawdź renomę firmy na portalu BBB. Sprawdź oceny danej firmy na portalu bbb.org, szukając ewentualnych skarg klientów na jakość jej usług.

– Sprawdzaj miejsca. W sieci znajdziesz plan stadionu. Upewnij się, czy otrzymałeś bilety na miejsce w sekcji i rzędzie, które zamawiałeś. Porównaj je z planem stadionu, by mieć pewność, że nie będziesz siedział za filarem czy inną utrudniającą oglądanie przeszkodą.

– Kupując w internecie, bądź ostrożny. Jeśli nabywasz bilety w sieci, dokładnie sprawdzaj, komu udostępniasz swoje dane osobowe. Upewnij się, że adres internetowy rozpoczyna się od „https://” i zawiera ikonkę w kształcie małej kłódki, co oznacza, że z portalu można korzystać w bezpieczny sposób.

– Płać kartą kredytową. Kupując w internecie najlepiej posługiwać się kartą kredytową, gdyż większość wystawców kart płatniczych oferuje ochronę przed oszustami. Nie korzystaj z kart debetowych, transferów pieniężnych, przedpłaconych kart płatniczych, ani czeków osobistych, bo w razie oszustwa możliwość odzyskania pieniędzy jest niewielka.

Steve J. Bernas, szef BBB

Steve J. Bernas pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks