REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaBBB ostrzega podróżnych przed oszustami

BBB ostrzega podróżnych przed oszustami

-

fot.Michael Gaida/pixabay.com
fot.Michael Gaida/pixabay.com

 

Rok szkolny dobiegł końca, nadeszło lato, czas wybrać się w podróż. Z prognoz wynika, że w tym sezonie na wakacje wyjedzie duża liczba podróżnych, ale równocześnie wzmoże swoją działalność równie wysoka liczba oszustów. Miliony podróżnych wyruszą w drogę samochodem, samolotem, statkiem lub pociągiem, ale niestety nie tylko oni cieszą się z dobrze zapowiadającego się sezonu turystycznego.

REKLAMA

Oszustów żerujących na niczego niepodejrzewających podróżnych można porównać do ludzi, którzy dziecku chcą zabrać lizaka. Korzystanie z usług turystycznych za pośrednictwem internetu jest wygodne, jednak należy bardzo uważać, by nikt nie popsuł nam naszych wakacyjnych planów.

Z danych American Hotel & Lodging Association wynika, że oszuści osiągają roczne zyski rzędu 1,3 mld dol. tylko na przekrętach dotyczących rezerwacji hotelowych. Federal Trade Commission (Federalna Komisja Handlu, FTC) w 2015 r. otrzymała ogółem 24 171 skarg na oszustwa związane z podróżami.

Niestety, często konsumenci są sami sobie winni, wierząc, że mogą dostać coś za nic lub ulegając obietnicom otrzymania czegoś za wyjątkowo niską cenę.

Podróżnym dokonującym rezerwacji w internecie BBB radzi podjęcie następujących kroków:

– Zacznij od sprawdzenia renomy firmy na portalu http://ask.bbb.org/ Zapoznaj się tam z opiniami o firmie.

– Kupuj bezpośrednio w liniach lotniczych, hotelach i liniach żeglugowych lub korzystaj z pośrednictwa lokalnej agencji turystycznej posiadającej dobry rating BBB.

– Szukaj logo BBB Accredited Business. Takiej firmie można zaufać.

– Unikaj ofert obiecujących ogromne oszczędności, dających gwarancje „najlepszej transakcji”, czy jakichkolwiek oświadczeń, których przed zakupem nie da się zweryfikować.

– Korzystając z usług agencji turystycznej po raz pierwszy, sprawdź, czy należy do uznanych stowarzyszeń – American Society of Travel Agents in the United States lub Association of Canadian Travel Agencies w Kanadzie.

– Przed dokonaniem zakupu drobiazgowo sprawdzaj wszystkie szczegóły – daty, plany podróży, rozkłady jazdy i wszelkie informacje dotyczące wyjazdu, gdyż możesz zostać obciążony za wszelkie poprawki.

– Płać kartą kredytową. Uzyskujesz w ten sposób dodatkową ochronę w razie, gdyby firma popełniła jakieś błędy.

Podróżni i inni konsumenci mogą bezpłatnie sprawdzić listę firm akredytowanych przez BBB na portalu ask.bbb.org. Pełna baza danych firm i ich ratingów jest dostępna na portalu głównym www.bbb.org/chicago. BBB można też znaleźć na Facebooku, Twitterze i Pinterest.

Steve J. Bernas, szef BBB

REKLAMA

2103228356 views

REKLAMA

2103228589 views

REKLAMA

2105024981 views

REKLAMA

2103228732 views

REKLAMA

2103228832 views

REKLAMA

2103228941 views