REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaporadnik konsumentaBBB doradza rozsądek przy wyborze mechanika urządzeń chłodzących

BBB doradza rozsądek przy wyborze mechanika urządzeń chłodzących

-

services-762103

Gdy temperatury przekraczają 90 st. F ostatnią rzeczą jaką moglibyśmy sobie życzyć są zepsute klimatyzatory. Jeśli jednak do tego dojdzie, wówczas potrzebujemy dobrego mechanika. I to szybko.

REKLAMA

O tej porze roku istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi mechaników domowych systemów chłodzących. Tak więc nie dziw się, że trudno zamówić natychmiastową wizytę fachowca. Zachowaj jednak rozsądek i rozejrzyj się wśród specjalistycznych firm zanim podpiszesz umowę na naprawę lub wymianę klimatyzatorów.

Dobrym źródłem poszukiwania takich firm jest Better Business Bureau. Na portalu bbb.org konsumenci znajdą dziesiątki firm zajmujących się klimatyzacją i ich oceny. W rejestrze BBB Accredited Business Directory znajdują się tylko firmy, które zachowują standardy zaufania BBB.

Lista BBB Business Reviews zawiera rating danej firmy – w przedziale od A+ do F i pokazuje, czy nadeszły skargi na jakość świadczonych usług, i czy na złożone zażalenia udzielono odpowiedzi. Również wielu indywidualnych kontrahentów otrzymuje opinie konsumentów, oceniających jakość świadczonych usług.

BBB radzi, by przy wyborze firmy zajmującej się klimatyzacją wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Sprawdź renomę firmy i jej uprawnienia. Odwiedź bbb.org i przejrzyj BBB Business Review, by poznać oceny firmy usługowej, którą zamierzasz zatrudnić. Poznaj jej reputację i historię skarg na poziom jej usług. Upewnij się, czy firma posiada wszystkie potrzebne licencje i ubezpieczenia.
  • Porównaj ceny i oferowany zakres usług. Uzyskaj przynajmniej dwie wyceny kosztów naprawy lub wymiany klimatyzatorów. Wszystkie oferty powinny być przedstawione na piśmie z pełnym opisem usług i kosztami używanych do prac materiałów.
  • Przejrzyj wszelkie gwarancje. Dowiedz się, czy firma oferuje jakieś gwarancje. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki i ograniczenia. Sprawdź, czy gwarancje na posiadane przez ciebie klimatyzatory nie pokrywają kosztów ich naprawy lub wymiany.
  • Zapytaj o wydajność urządzeń chłodzących. Wiele nowych klimatyzatorów posiada większą wydajność niż inne urządzenia tego typu. Szukaj produktów z etykietką ENERGY STAR, który gwarantuje, że produkt może wprawdzie być nieco droższy, ale pozwala na zaoszczędzenie w przyszłości w wydatkach na energię. Niektóre typy urządzeń mogą się kwalifikować do uzyskania kredytów podatkowych. Zwróć się do swojego kontrahenta o uprawnienia do otrzymania kredytu oraz wypełnienie zaświadczenia Manufacturer Certification Statement na urządzenia, które zamierzasz zakupić.
  • Sprawdź oceny firmy, które zamierzasz zatrudnić w BBB Business Reviews na portalu bbb.org lub dzwoniąc pod nr tel. (312)-832-0500.
  • Steve J. Bernas, szef BBB
  • Steve J. Bernas pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę jurora w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2100309867 views

REKLAMA

REKLAMA

2100310100 views

REKLAMA

REKLAMA

2102106492 views

REKLAMA

2100310243 views

REKLAMA

2100310344 views

REKLAMA

2100310454 views