REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna poradnik klienta Co powinieneś wiedzieć o windykatorach działających w imieniu IRS

Co powinieneś wiedzieć o windykatorach działających w imieniu IRS

-

Amerykański urząd podatkowy zmienił postępowanie wobec osób posiadających stare długi podatkowe – przedstawiciele prywatnych agencji ściągających długi mogą teraz dzwonić do podatnika.

BBB, podobnie jak sam urząd skarbowy, jest zaniepokojone, że zmiana ta może spowodować nową falę oszustw. Program współpracy z prywatnymi agencjami ściągania długów rozpoczął się w kwietniu 2017 roku. Oto, co powinieneś wiedzieć:

REKLAMA

Federalne prawo podpisane w 2015 roku zezwala na ściąganie długów podatkowych w imieniu rządu czterem prywatnym wykonawcom. Długi te dotyczą niezapłaconych podatków oszacowanych kilka lat temu, których amerykańska skarbówka nie próbuje już ściągać samodzielnie.

Wszystkie cztery firmy windykacyjne wynajęte przez IRS są akredytowane przez BBB. Są to:

CBE Group
1309 Technology Pkwy
Cedar Falls, IA 50613

ConServe
200 CrossKeys Office park
Fairport, NY 14450

Performant
333 N Canyons Pkwy
Livermore, CA 94551

Pioneer
325 Daniel Zenker Dr
Horseheads, NY 14845

Zastanawiasz się, czy telefon w sprawie długu, który otrzymałeś, pochodzi od jednej z wyżej wymienionych wiarygodnych firm czy od oszusta? Jest wiele sposobów, aby się o tym przekonać. Według IRS, zanim agencja rządowa przekaże zadanie ściągania płatności prywatnej agencji, najpierw sama poczyni wielokrotne próby skontaktowania się z podatnikiem – drogą pocztową, a nawet telefoniczną. Otrzymasz również oficjalne zawiadomienie, że IRS przekazuje twoje długi prywatnej firmie windykacyjnej.

Jak odróżnić wiarygodną firmę windykacyjną od oszustów podatkowych?

Zarówno IRS, jak i prywatna firma windykacyjna najpierw skontaktuje się z podatnikiem drogą korespondencyjną. Jeżeli ktoś od razu do ciebie dzwoni i żąda płatności, bądź ostrożny. Uwaga, podatnicy, którzy niedawno zmienili miejsce zamieszkania, mogli przeoczyć listy w sprawie podatków. Przypominamy, że o zmianie adresu można powiadomić IRS za pomocą formularza 8822, który jest dostępny w internecie na stronie irs.gov.

Komornicy, którzy do ciebie dzwonią, powinni przedstawić się jako wykonawcy upoważnieni do ściągania długów dla IRS. Osoby te są zobowiązane do przestrzegania Ustawy o uczciwych praktykach ściągania długów i, podobnie jak pracownicy IRS, muszą szanować prawa podatnika. Jeżeli komornik krzyczy, przeklina, straszy cię lub grozi aresztowaniem, wówczas łamie prawo. Nie rozmawiaj z nim – po prostu się rozłącz.

Pracownicy prywatnych firm windykacyjnych nigdy nie poproszą, ani nie zaakceptują płatności kartą kredytową przez telefon. Konsumenci uregulują długi bezpośrednio do IRS i nie będą musieli płacić komornikom żadnych pieniędzy. Na stronie irs.gov/payments dostępne są opcje płatności; można tam również sprawdzić stan konta oraz historię spłat. Zapamiętaj, jeżeli „komornicy” żądają, by płacić im bezpośrednio, a zwłaszcza jeśli proszą o nietypową formę płatności, jak przelew czy karta podarunkowa – to gwarancja, że masz do czynienia z oszustami. Wówczas po prostu się rozłącz.

Podatnik ma również prawo poprosić, aby obsługa ich długu została przekazana z powrotem agencji IRS.

IRS podkreśla również, że prywatne firmy windykacyjne dzwonią do podatnika tylko w sprawie wieloletnich długów, o których podatnik był wcześniej informowany. Podatnicy mogą upewnić się na stronie internetowej www.irs.gov/balancedue, że mają wobec IRS stary dług.

BBB przypomina konsumentom, że w razie potrzeby IRS jasno wyjaśni kwestię długu podatnikowi, a także podejmie wszelkie próby współpracy w celu wypracowania planu spłat. Podatnik ma również szansę zakwestionować kwotę, którą jest winny.
Więcej aktualnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/private-debt-collection
Bezpłatnie przeszukuj naszą bazę firm wraz z oceną konsumentów pod adresem bbb.org, gdzie pod hasłem ScamTips znajdziesz więcej informacji na temat oszustw oraz jak ich uniknąć.

Pamiętaj, aby zawsze zgłaszać oszustwa. Jeżeli padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk lub je podejrzewasz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami, a także z jednostką BBB Scam Tracker, aby ostrzec innych.

Steve Bernas

steve_bernas
pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

Poprzedni artykułPlacek śniadaniowy
Następny artykułPodwójna siła kontroli drogowej

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks