REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński

Zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński

-

Robert Leszczyński fot.Wikipedia
Robert Leszczyński fot.Wikipedia

Znany dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński zmarł w środę w Warszawie, w wieku 48 lat – poinformował PAP jego przyjaciel Maciej Nowak, powołując się na informacje przekazane przez rodzinę.

Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 r. w Olecku. Od 1994 do 2002 r. pracował w “Gazecie Wyborczej”, zajmując się tematyką muzyczną. Jeździł po całym świecie na koncerty i festiwale, przeprowadzając wywiady z czołowymi muzykami, m.in. z zespołami Metallica, Pearl Jam czy z Iggym Popem.

Od 2002 r. był jurorem czterech edycji “Idola”. Prowadził ponadto autorski program “Mop Man” w telewizji Polsat. W 2006 r. został redaktorem naczelnym miesięcznika “Laif”. W latach 2007-2010 kierował działem “Kultura” tygodnika “Wprost”. Był rzecznikiem Przystanku Woodstock.

Leszczyński działał też w polityce. Popierał Unię Wolności, w 2005 r. znalazł się wśród założycieli Partii Demokratycznej i działał w tym ugrupowaniu. W 2011 r. jako członek Ruchu Palikota bez powodzenia kandydował z listy tej partii do Sejmu. Po przekształceniu ugrupowania w Twój Ruch w 2013 r. został członkiem nowej partii.

Zaangażowany w działalność polityczną i społeczną, organizował też m.in. demonstracje i koncerty na rzecz Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie i wolnych wyborów na Białorusi.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks