REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaZiobro: Z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w...

Ziobro: Z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie

-

Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie – oświadczył w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem polityka ustępstw rodzi tylko wilczy apetyt UE.

Minister Ziobro w poście na Twitterze zamieścił zdjęcie z jednego z portali internetowych ukazujące premiera Mateusz Morawickiego z cytatem z wypowiedzi szefa rządu: „Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości”.

REKLAMA

Szef MS opatrzył zdjęcie wpisem: „Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE”.

Cytat szefa rządu, do którego odniósł się Ziobro pochodzi z wypowiedzi, której udzielił w piątek w Spale. Premier był wówczas pytany przez jednego z uczestników zjazdu klubów „Gazety Polskiej” o Krajowy Plan Odbudowy i czy – związane z nim kamienie milowe – nie zagrażają polskiej suwerenności.

„99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski” – przekonywał członków klubu „GP”. „Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności” – podkreślił w piątek premier.(PAP)

REKLAMA

2107762765 views

REKLAMA

REKLAMA

2107762997 views

REKLAMA

2109559388 views

REKLAMA

2107763138 views

REKLAMA

2107763237 views

REKLAMA

2107763345 views