REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaZiobro: nie ma śledztwa przeciw Rzeplińskiemu - to wymysł Schetyny

Ziobro: nie ma śledztwa przeciw Rzeplińskiemu – to wymysł Schetyny

-

Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego fot.Paweł Supernak/EPA
Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego fot.Paweł Supernak/EPA

Wymysłem Grzegorza Schetyny nazwał minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro twierdzenia szefa PO, jakoby wszczęto postępowanie prokuratorskie przeciwko prezesowi Trybunału Konstytucyjnego Andrzejowi Rzeplińskiemu.

REKLAMA

Schetyna na piątkowej konferencji powiedział, że w czwartek, gdy w Sejmie trwało spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami opozycji na temat kryzysu wokół TK, prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Rzeplińskiemu. Polska przyjmuje w życiu publicznym standardy putinowskie – dodał lider PO.

“Grzegorz Schetyna wprowadził w błąd opinię publiczną; chciałbym wierzyć, że został przez kogoś wprowadzony w błąd” – powiedział Ziobro na zwołanej w MS konferencji prasowej. Dodał, że słowa lidera PO “służą zapewne temu, by zaognić sytuację polityczną w kraju, zamiast zgodnie z wyciągniętą ręką rządu, szukać dialogu i porozumienia”.

Ziobro powiedział, że zgodnie prawem warszawska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające. “Tyle i tylko tyle” – oświadczył minister. Dodał, że istotą putinizacji jest to, że są “równi i równiejsi – tak jest za naszą wschodnią granicą”. W Polsce wszyscy obywatele są traktowani równo – podkreślił Ziobro.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119244459 views

REKLAMA

2119244552 views

REKLAMA

REKLAMA

2121040905 views

REKLAMA

2119244619 views

REKLAMA

2119244675 views

REKLAMA

2119244717 views