REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Zbiórka krwi w rocznicę powstania warszawskiego

Zbiórka krwi w rocznicę powstania warszawskiego

-

fot.Facebook
fot.Facebook

W kilkunastu polskich miastach i miejscowościach z okazji rocznicy powstania warszawskiego będzie można oddać krew. Organizatorzy zbiórki krwi wspominając walkę powstańców chcą zachęcić młodzież do oddawania swojej krwi potrzebującym.

REKLAMA

2147483647 clicks

W ramach akcji “Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” krew będzie można oddać m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Elblągu, czy Siedlcach. Wszyscy, którzy oddadzą krew otrzymają od organizatorów pamiątkową naklejkę.

“Chcemy zaszczepić w młodych ludziach ideę oddawania krwi, co w okresie wakacyjnym, kiedy tej krwi często brakuje, jest szczególnie ważne” – powiedział we wtorek PAP koordynator akcji Bartłomiej Ilcewicz.

“Pokazujemy, że patriotyczna postawa to nie tylko udział w marszach, czy spotkaniach z okazji rocznic, ale może ona mieć także wymierny efekt w postaci zebranej dla potrzebujących krwi” – dodał Ilcewicz.

Akcję wsparli m.in. żołnierz Armii Krajowej kpt. Zbigniew Piasecki pseudonim “Czekolada” i uczestnik powstania warszawskiego gen. Jan Podhorski pseudonim “Zygzak”.

W Szczecinie zbiórka krwi przy okazji rocznicy powstania organizowana jest już po raz drugi – powiedział Ilcewicz. W tym roku po raz pierwszy ma ogólnopolski charakter. Włączyli się do niej lokalni społecznicy oraz regionalne i terenowe stacje krwiodawstwa i organizacje patriotyczne – dodał.

Zbiórka krwi w Szczecinie rozpocznie się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego 80/82 w najbliższy czwartek i potrwa do 2 sierpnia. Informacje na temat innych miast i terminów zbiórki można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/PrzelejKrewPowstanie44/.

Patronat honorowy nad akcją objęli: szczecińskie koło Związku Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Szczecin, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin oraz szczeciński IPN. (PAP)

REKLAMA

2131956977 views

REKLAMA

REKLAMA

2131956992 views

REKLAMA

REKLAMA

2133753312 views

REKLAMA

2131957002 views

REKLAMA

2131957005 views

REKLAMA

2131957009 views