REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaZatrzymanie i wniosek o areszt ws. wybuchu gazu na plebanii w Katowicach

Zatrzymanie i wniosek o areszt ws. wybuchu gazu na plebanii w Katowicach

-

Policja zatrzymała rano mężczyznę, któremu prokuratura zarzuca doprowadzenie w styczniu br. do wybuchu gazu w budynku plebanii parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Zginęły wówczas dwie mieszkające w tym budynku osoby – żona oraz córka mężczyzny.

Po przesłuchaniu do sądu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego – powiedział  Aleksander Duda z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Podejrzany był mieszkańcem plebanii, w wyniku wybuchu został ranny i trafił do szpitala.

REKLAMA

„Mężczyźnie przedstawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji gazu ziemnego w budynku przy ul. Bednorza w Katowicach, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, a następnie doprowadzenia do tej eksplozji, w wyniku której doszło do częściowego zawalenia się budynku, na skutek czego dwie osoby straciły życie, a trzy inne doznały obrażeń ciała” – powiedział prok. Duda.

Podejrzany nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, które – jak zaznacza prokuratura – są częściowo zbieżne z ustaleniami śledztwa. 

Do wybuchu doszło 27 stycznia ok. godz. 8.30 w Katowicach-Szopienicach. Początkowo wydawało się, że siedem osób, które przebywały w probostwie parafii ewangelicko-augsburskiej w chwili eksplozji, wyszło z katastrofy cało, niektóre z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Potem okazało się, że mieszkały tam jeszcze dwie osoby: matka i córka, ich ciała odnaleziono w gruzowisku po południu. Mąż jednej z tych kobiet – obecnie podejrzany – został przewieziony do szpitala.

Kilka dni później media poinformowały, że otrzymali list podpisany przez całą tę trójkę, który został wysłany na krótko przed tragedią. Jest w nim zapowiedź rozszerzonego samobójstwa. (PAP)

REKLAMA

2095856870 views

REKLAMA

REKLAMA

2095857103 views

REKLAMA

2097653499 views

REKLAMA

2095857252 views

REKLAMA

2095857353 views

REKLAMA

2095857464 views