REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Zatrzymani w sprawie zabójstwa Iwony Cygan to byli i obecni policjanci

Zatrzymani w sprawie zabójstwa Iwony Cygan to byli i obecni policjanci

-

Paweł K. , Iwona Cygan fot.arch. policji

Krakowski sąd zdecydował w czwartek wieczorem o aresztowaniu na trzy miesiące ośmiu podejrzanych w związku z zabójstwem Iwony Cygan – poinformowała PAP Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego. To byli i obecni funkcjonariusze policji. Zbrodnia została popełniona prawie 19 lat temu.

REKLAMA

Dziewięciu podejrzewanych w tej sprawie zostało zatrzymanych we wtorek na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.
Usłyszeli oni zarzuty, ale z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie informuje obecnie o kwalifikacjach prawnych ani o tym, jakie czyny zarzuca podejrzanym. Wobec jednego z nich zastosowano zakaz opuszczania kraju, a w stosunku do ośmiu pozostałych prokurator skierował do sądu wnioski o tymczasowy areszt.

Tymczasowo aresztowani zostali: Marek K., Krzysztof B., Jacek M., Waldemar G., Longin F., Andrzej K., Robert N. i Maciej C.
17-letnia Iwona Cygan ze Szczucina została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej ciało znalazł następnego dnia przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy świadek. Z sekcji zwłok wynikało, że dziewczyna została uduszona, chociaż sprawcy upozorowali napaść seksualną.

Głównym podejrzanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem jest 46-letni Paweł K., pseud. „Młody Klapa”, na podstawie ekstradycji sprowadzony 11 maja z Austrii do Polski. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Wedlug informacji jakie podaje Rzeczpospolita – ZATRZYMANO takze 2 PROKURATOROW

    Wiadomo, ze prokuratorami prowadzacymi sprawe byli: prokurator Wlodzimierz Kumorowski, prokurator Dorota Filipek-Marek, prokurator Artur WRONA, a powiazabych spraw: prokurator Andrzej Lewandowski, prokurator Waldemar Malec.

  2. Prosze przesluchac przy pomocy wariografu Prokuratora Waldemara Malec , on wam powie co wyprawial i jak kombinowal zeby uznac okropne zabojstwo Marka Kapel za samobojstwo !!! Kombinowal razem z policjantami ze Szczucina, zeby skleic wersje, ze to samobojstwo na plocie.

    Czekamy na zarzuty dla Prokuratora Waldemara Malec a wczesniej zapytajcie Prokuratora Malec, chyba nadal mieszka na ul. Chopina w Tarnowie …

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks