REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWróblewski nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpił Latkowskiego

Wróblewski nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpił Latkowskiego

-

Sylwester Latkowski, były redaktor naczelny "Wprost" fot.Radek Pietruszka/EPA
Sylwester Latkowski, były redaktor naczelny „Wprost” fot.Radek Pietruszka/EPA

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego – poinformował wydawca w poniedziałek. Wydawca zapewnia, że b. naczelny nadal będzie cieszył się ochroną prawną, i że nie planuje zwolnień.

Zastępcą nowego naczelnego został Bartosz Marczuk. Wydawca tłumaczy, że decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego „jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa”.

REKLAMA

„Wydawca powierzył mu (Wróblewskiemu) zadanie wzmocnienia wizerunku Wprost jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika” – czytamy w komunikacie.

„Po tym, jak Sylwester Latkowski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego Wprost, wydawca nadal będzie zapewniał ochronę prawną byłemu naczelnemu oraz dziennikarzom w sprawach związanych z publikacjami tygodnika. Wydawnictwo nie planuje też zwolnień w redakcji. Decyzje na temat dalszej współpracy będą zapadały po indywidualnych rozmowach dziennikarzy Wprost z nowym redaktorem naczelnym, Tomaszem Wróblewskim” – poinformował wydawca w poniedziałkowym komunikacie.

Prezes wydającego Wprost PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki podkreślił, że ceni odważne, zawsze oparte o silne materiały dowodowe dziennikarstwo Sylwestra Latkowskiego i wielokrotnie nagradzanej redakcji pod jego kierownictwem, a decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa.

„Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik, z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat” – powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Wróblewski, nowy naczelny Wprost.

Lisiecki nie wyklucza również innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego Wprost, jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. „O ewentualnych ustaleniach poinformujemy w kolejnych komunikatach” – dodano.

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika „Do Rzeczy”, wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Newsweek Polska”.

Nowy zastępca redaktora naczelnego Bartosz Marczuk, ostatnio publikował w ”Rzeczpospolitej”, gdzie wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Kierował także działem krajowym w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem socjologii na UW oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Tygodnik poinformował również, że pierwszy numer pod redakcją nowego naczelnego ukaże się za tydzień, 30 marca 2015 r. (PAP)

REKLAMA

2115061999 views

REKLAMA

2115062231 views

REKLAMA

REKLAMA

2116858621 views

REKLAMA

2115062371 views

REKLAMA

2115062470 views

REKLAMA

2115062578 views