REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWpłynęło zaproszenie dla prezydenta Dudy na szczyt demokracji organizowany przez Joe Bidena

Wpłynęło zaproszenie dla prezydenta Dudy na szczyt demokracji organizowany przez Joe Bidena

-

Wpłynęło zaproszenie dla prezydenta Andrzeja Dudy na organizowany przez prezydenta Joe Bidena szczyt demokracji – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta.

Organizację światowego szczytu demokracji Biały Dom zapowiedział w sierpniu tego roku.

REKLAMA

Szczyt odbędzie się w dniach 9-10 grudnia; jego celem ma być pobudzenie działań w trzech obszarach: obrony przed autorytaryzmem, walki z korupcją i promocji praw człowieka. Forum będzie obradować online.

W spotkaniu mają wziąć udział przywódcy państw demokratycznych z całego świata, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i sektora prywatnego.

Według planu Białego Domu, ma być to „okazja dla światowych liderów, by wysłuchać się nawzajem i swoich obywateli, podzielić się sukcesami, pobudzić międzynarodową współpracę i szczerze porozmawiać na temat wyzwań stojących przed demokracją”.

Jak dowiedziała się PAP w Kancelarii Prezydenta, zaproszenie dla polskiego przywódcy na szczyt demokracji wpłynęło 9 listopada. Decyzja o udziale Andrzeja Dudy w forum nie została jeszcze podjęta.

Prezydent Biden w dokumencie napisał o uznaniu i docenieniu partnerstwa Polski w pracy na rzecz budowania społeczeństw demokratycznych, które respektują prawa człowieka i pozwalają na rozwój wszystkim obywatelom.

Organizacja forum była jedną z zapowiedzi Bidena podczas kampanii wyborczej, zaś temat zmagań między demokracjami i autokracjami jest tematem przewodnim jego polityki zagranicznej i pojawia się niemal w każdym jego przemówieniu.(PAP)

REKLAMA

2097960749 views

REKLAMA

REKLAMA

2097960982 views

REKLAMA

2099757374 views

REKLAMA

2097961125 views

REKLAMA

2097961226 views

REKLAMA

2097961336 views