REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWniosek o debatę w PE o wyborach samorządowych w Polsce odrzucony

Wniosek o debatę w PE o wyborach samorządowych w Polsce odrzucony

-

PE odrzucił w poniedziałek wniosek o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych w Polsce. Eurodeputowani PiS chcieli, by odbyła się ona w tym tygodniu na sesji w Strasburgu. Przewodniczący delegacji PiS w PE Ryszard Legutko uzasadnił wniosek tym, że – jak ocenił – “wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia”.

Eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski tuż przed głosowaniem nad wnioskiem uzasadniał potrzebę debaty “rażącymi nieprawidłowościami w wyborach samorządowych w Polsce i związanym z tym zagrożeniem dla demokracji”.

REKLAMA

“Wybory w Polsce odbyły się niezgodnie ze standardami, które przyjmuje UE i OBWE. W czasie procesu wyborczego miały miejsce różnorakie zdarzenia wskazujące na jego nieprawidłowy przebieg” – przekonywał Krasnodębski.

Jak zaznaczył, oburzenie społeczne doprowadziło do dymisji całego składu PKW, a ogłoszone dopiero po sześciu dniach wyniki odbiegają rażąco od badań przeprowadzonych bezpośrednio po głosowaniu.

“Uważam, że zajmując się na tej sali procesami demokratycznymi w innych krajach poza UE, powinniśmy również zwracać uwagę na standardy, które są zagrożone w samej Unii” – oświadczył polityk.

Przeciwko wnioskowi wypowiedział się europoseł Jan Olbrycht (EPL, PO). Jego zdaniem inicjatywa PiS to “próba przeniesienia na poziom europejski wewnętrznej polsko-polskiej debaty politycznej”.

Przyznał, że mieliśmy w kraju awarię systemu informatycznego do liczenia głosów, jednak zwrócił uwagę, że proces wyborczy cały czas trwa. Ten fragment jego wypowiedzi przerywany był głośnym śmiechem z sali.

“Mamy procedury, które pozwalają, że sprawy będą rozstrzygane przez niezależne sądy” – mówił Olbrycht.

Podczas głosowania nad ostatecznym porządkiem obrad PE po rozpoczęciu posiedzenia europosłowie odrzucili wniosek frakcji EKR (do której należy PiS) w sprawie debaty dotyczącej przebiegu wyborów samorządowych w Polsce.

Ze Strasburga Krzysztof Strzępka (PAP)

fot.Patrick Seeger/PAP/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. …a szkoda, bo nie chce,aby kiedykolwiek w przyszlosci powtorzyla sie sytuacja,bym ja-POLAK,potomek kraju slawy i godnosci ludzkiej musial uciekac przed oszczerczymi zarzutami czynow niepopelnionych wobec jakiejkolwiek nacji ludzkiej,bo czas holokaustu nie powinien nigdy sie zdarzyc,bo watpliwosci co do prawidlowosci dzialan publicznych powinny byc rozstrzygane w trybie prawnym, a nie emocjonalnym,bo otwarte i odpowiedzialne spojrzenie sluzy zawsze przyszlosci i jest w swej istocie zaprzeczeniem doraznego,zazwyczaj szkodliwego,tymczasowego rozwiazania

REKLAMA

2123195111 views

REKLAMA

REKLAMA

2123195128 views

REKLAMA

2124991448 views

REKLAMA

2123195138 views

REKLAMA

2123195144 views

REKLAMA

2123195148 views