REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWłocławek. Matka 8-latka, który zmarł w niedzielę, z prokuratorskimi zarzutami

Włocławek. Matka 8-latka, który zmarł w niedzielę, z prokuratorskimi zarzutami

-

fot.Adam Ciereszko/PAP

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia usłyszała matka 8-letniego głęboko niepełnosprawnego chłopca, który zmarł w niedzielę. Matki nie było w tym czasie w domu, a po zatrzymaniu przez policję okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku Arkadiusz Arkuszewski powiedział PAP, że 38-letnia Lidia D. usłyszała zarzut „narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w zbiegu z nieumyślnym spowodowaniem śmierci małoletniego syna”. Dodał, że po przesłuchaniu kobiety prokuratura rozważy wniosek o jej aresztowanie ze względu na „rażące naruszenie obowiązków opiekuńczych”. „Uznajemy, że sprawstwo tej osoby jest w dużym stopniu prawdopodobne” – podkreślił.

REKLAMA

Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. „Kobieta w momencie zatrzymania była nietrzeźwa, ale nie wiemy, w jaki sposób i kiedy wprowadziła się w stan nietrzeźwości. Jedna z hipotez wskazuje, że mogła być to jej reakcja na śmierć dziecka” – dodał prokurator. Wyjaśnił, że w momencie prawdopodobnego upadku dziecka z łóżka nikogo nie było w domu.

„Mamy wątpliwości co do prawdziwości pojawiającego się wcześniej stwierdzenia, że w tym momencie w domu był 15-letni brat zmarłego chłopca. Na tę chwilę mamy dowody, że w domu nie było nikogo, a dziecko pozostawione było w domu same na niezabezpieczonym łóżku. Trzeba dodać, że było to dziecko wymagające stałej, 24-godzinnej opieki” – wyjaśnił prok. Arkuszewski.

We wtorek przed południem przeprowadzono sekcję zwłok 8-latka.

„Ze wstępnej opinii wynika, że dziecko zmarło w wyniku uduszenia, do którego mogło dojść na skutek upadku z łóżka. Dziecko to oddychało za pomocą rurki tracheotomijnej i nieszczęśliwie upadło na tę rurkę” – wyjaśnił prokurator Arkuszewski.

Matka dziecka i jej konkubent zostali zatrzymani już w niedzielę. Oboje byli pod wpływem alkoholu. „Trudno oceniać z moralnego punktu widzenia postawę tego nietrzeźwego mężczyzny, ale z prawnokarnego punktu widzenia jego odpowiedzialność w grę nie wchodzi. Zostanie on najprawdopodobniej zwolniony” – dodał Arkuszewski.(PAP)

REKLAMA

2094037356 views

REKLAMA

REKLAMA

2094037640 views

REKLAMA

2095834090 views

REKLAMA

2094037891 views

REKLAMA

2094038030 views

REKLAMA

2094038171 views