REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWielkopolskie. Pijany 18-latek zatrzymany przez drogówkę dwukrotnie w ciągu jednaj nocy

Wielkopolskie. Pijany 18-latek zatrzymany przez drogówkę dwukrotnie w ciągu jednaj nocy

-

18-latek z Rawicza (woj. wielkopolskie) w ciągu jednej nocy został dwukrotnie zatrzymany przez policję, gdy nietrzeźwy kierował autem. Mężczyzna odpowie nie tylko za dwukrotne kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też za kierowanie pomimo braku uprawnień, ponieważ to zostało mu wcześniej odebrane.

Jak poinformowała w środę Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

REKLAMA

„Policjanci patrolujący miasto około godz. 1 zauważyli samochód marki Ford Kuga. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, dlatego zatrzymali go do kontroli. Podczas legitymowania okazało się, że 18-letni mieszkaniec Rawicza miał powody ku zdenerwowaniu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało około 0,76 promila alkoholu we krwi. Policjanci mając taką możliwość zgodnie z obowiązującą procedurą przekazali kluczyki od auta pasażerce pojazdu, która pozostawiła samochód na parkingu. Kierowca kugi został zabrany do komendy celem przeprowadzenia z nim niezbędnych czynności procesowych, po czym mężczyzna został zwolniony” – podano.

Po około dwóch godzinach w rejonie ul. Poznańskiej policjanci zauważyli auto, którego kierowca był zatrzymany wcześniej za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, kto tym razem nim kieruje.

„Zdziwienie policjantów było spore, kiedy za kierownicą zauważyli tego samego mężczyznę, który dwie godziny wcześniej znajdował się w jednostce policji w związku z popełnionym przez siebie przestępstwem. Tym razem badanie wykazało 0,52 promila alkoholu we krwi” – napisano.

18-latek odpowie za dwukrotne kierowanie w stanie nietrzeźwości, a także za kierowanie pomimo braku uprawnień, ponieważ to zostało mu wcześniej odebrane. Polskie prawo przewiduje za tego typu przestępstwa do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie uprawnień na minimum 3 lata oraz karę grzywny od minimalnej kwoty 5 tysięcy.(PAP)

autor: Anna Jowsa

REKLAMA

2102939748 views

REKLAMA

2102939981 views

REKLAMA

2104736373 views

REKLAMA

2102940124 views

REKLAMA

2102940224 views

REKLAMA

2102940333 views